Rádi poradíme: 477 577 933online chat

Výrobce Kopos

Kopos Kolín je od roku 1926 tradiční českou firmou. Specializuje se na profesionální úložný elektroinstalační materiál. Nabízíme obsáhlý instalační úložný materiál značky Kopos: krabice, lišty, kanály, trubky, chráničky a další.

U nás najdete sortiment KOPOS v kategoriích
Základ našeho širokého sortimentu KOPOS tvoří úložný materiál prvotřídní kvality. Jeho součástí jsou elektroinstalační krabice přístrojové i rozvodné, jednonásobné i vícenásobné, pro všechny typy instalací: pod omítku, do zateplení, do dutých stěn, podlahy nebo betonu. Pro povrchovou montáž také lištové krabice v různých barvách ladících s instalačními lištami a zásuvkami ABB Tango, Swing a Classic. Tyto krabice splňují normu ČSN EN 60 670-1 a jsou vyrobeny z bezpečných materiálů, nejčastěji samozhášivý PVC, bezhalogenové PP a PE či nehořlavé materiály.

Další skupinou produktů Kopos jsou elektroinstalační lišty a kanály vhodné pro uložení jednotlivých kabelů i kabelových svazků a povrchovou montáží. Díky nenápadnému designu a barevnému provedení jsou tyto lišty a kanály vhodné i do domácností, kanceláří a poslucháren stejně jako do průmyslových prostor, skladů a prodejen. Můžete vybírat lišty zaklapávací, oblé, podlahové, rohové včetně krytů. Taktéž parapetní kanály, elektroinstalační kanály i rozvaděčové kanály včetně příslušenství. I zde je důležitý kvalitní a bezpečný materiál s dlouhou životností. Nechybí bezhalogenové varianty lišt a kanálů. Dalšími produkty jsou kovové nosné lišty a kabelové žlaby.

Solidní ochranu kabelů při jejich ukládání do stavebních materiálů i pokládání do země poskytují elektroinstalační trubky a chráničky. Tento sortiment obsahuje oblíbené ohebné trubky jednoplášťové s lidovým názvem "husí krk" a dvouplášťové chráničky. Dále také tuhé hrdlové trubky, elastické trubky, venkovní trubky z UV stabilního materiálu, bezhalogenové trubky, chráničky optického kabelu HDPE. V sortimentu naleznete též ocelové trubky tuhé, lakované nebo ohebné včetně kolen a příslušenství. Názvy produktových řad trubek a chrániček Kopos jsou:

  • MONOFLEX – ohebné truby s nízkou mechanickou odolností,
  • SUPER MONOFLEX – ohebné truby se střední mechanickou odolností,
  • KOPOFLEX – ohebné dvouplášťové korugované chráničky,
  • KOPODUR – tuhé dvouplášťové korugované chráničky,
  • KOPOHALF – dělené tuhé chráničky pro podzemní ukládání,
  • KOPOKAN – zemní kanály k mechanické ochraně rozvodů inženýrských sítí,
  • KOPODREN – ohebná trubka drenážní pro odvodňování,
  • DUODREN – bezhalogenová dvouplášťová korugovaná drenážní trubka.

Sortiment Kopos obsahuje také upevňovací materiál pro všechny podklady a účely. Například hmoždinky do všech používaných materiálů a pro různou zátěž. Dále kotvy šroubovací i zarážecí, kabelové příchytky a šrouby. Také velmi univerzální stahovací pásky spolu s příchytkami pro rychlé upevnění tenčích kabelů a vodičů.


Nenašli jste některé produkty KOPOS? V případě zájmu o produkty KOPOS nás kontaktujte.


Články o produktech KOPOS

Mrkněte na výběr lišty na kabely, kde najdete praktické informace pro nejrychlejší výběr správných rozměrů lišt a kanálů Kopos. Dále jsme představili novinku, moderní parapetní kanály s hloubkou 65mm a 55mm. Nebo také inovativní a bezpečná protipožární instalační krabice, která se stala výrobkem roku.


O značce KOPOS

Kopos Kolín a.s. je od roku 1926 tradiční českou firmou pocházející z Kolína. Specializuje se na profesionální úložný elektroinstalační materiál. Spolupracuje také s výrobcem ABB. Nabízíme obsáhlý instalační úložný materiál značky Kopos: krabice, lišty, kanály, trubky, chráničky a další.

Firma se zabývá neustálou inovací svých produktů jejíž prioritou je zejména kvalitou daného výrobku. Aktuálně své výrobky vyvážejí takřka do celého světa. Kopos vyrábí více než 5 000 produktů pod obchodní značkou KOPOS Kolín, dobře známé jsou kabelové chráničky KOPOFLEX nebo husí krk MONOFLEX.

Mezi nejprodávanější produkty tohoto výrobce patří Kopos lišty a Kopos krabice. Velmi rychle si svou popularitu získala také praktická krabice do zateplení fasády s montážní sadou.