Rádi poradíme: 477 577 933online chat

Výrobce ABB

ABB je přední světovou elektrotechnickou společností. V našem sortimentu naleznete vypínače, zásuvky, rozvaděče a instalační přístroje značky ABB. Přečtěte si o tomto výrobci.

U nás najdete sortiment ABB v kategoriích


Základ našeho širokého sortimentu ABB tvoří vypínače a zásuvky ABB obsahující 15 designových řad vypínačů, zásuvek a ovladačů pro domovní i průmyslovou elektroinstalaci, vnitřní i venkovní prostředí. Další významnou skupinou jsou domovní rozvodnice a rozvaděče všech velikostí a provedení od malých plastových po velké plechové, pro vnitřní i venkovní prostředí. Třetí skupinou jsou modulární přístroje a rozvaděčová výbava. Zejména přístroje pro jištění, ochranu, řízení a signalizaci, které disponují vysokou spolehlivostí a praktickými funkcemi ochrany i automatizace. Všechny tyto produktové skupiny se vyznačují prvotřídní kvalitou, kterou si získali důvěru všech profesionálů v oblasti elektroinstalace. O širokém portfoliu a kvalitě produktů svědčí i spolupráce mezi výrobci ABB a KOPOS, která se projevuje ve vzájemné kompatibilitě přístrojů ABB a instalačního materiálu KOPOS.


Nenašli jste některé produkty ABB? V případě zájmu o produkty ABB nás kontaktujte.


Články o produktech ABB

Představujeme designové řady vypínačů a zásuvek: přelomovou novinku ABB Zoni se štíhlým designem inspirovaným českým interiérem a chytrými funkcemi. Zrekapitulování historie a úspěšnosti fenoménu ABB Tango od roku 1995. ABB Future linear obsahující nové barvy a speciální povrchy. Praktická a stále slušivá řada ABB Swing a Swing L ideální do panelákových rekonstrukcí. A znáte nejlepší vychytávky ABB uvedené v roce 2022? Třeba jedinečné řešení AudioWorld pro poslech hudby i podcastů, noční světlo s PIR, univerzální termostaty či USB-C nabíjecí zásuvky.

Do podrobna zkoumáme rozvaděče a rozvodnice: vysoce odolné rozvodnice ABB Mistral65H do drsného prostředí. Plechové i multimediální domovní rozvodnice ABB Comfortline plné inovací. A další.

Všechny články o ABB najdete jednoduše díky tagu ABB.


O značce ABB

ABB patří tradičně mezi světovou špičku v elektrotechnice. V našem sortimentu naleznete vypínače, zásuvky, rozvaděče a instalační přístroje značky ABB. Historie společnosti ABB sahá až do roku 1883, kdy její základy položil Ludvig Fredholm založením společnosti Elektriska Aktiebolaget. Významným milníkem je rok 1891, kdy Charles Brown a Walter Boveri založili společnost BBC. Uvedené společnosti se v roce 1988 sloučily a vytvořily koncern ABB. Momentálně se firma zaměřuje na odvětví elektrotechniky, robotika, automatizace a pohony.

Na českém trhu je ABB známý svými kvalitními přístroji pro domovní, komerční a průmyslové elektroinstalace. Zejména vypínače, zásuvky a ovladače, které ABB vyrábí v Jablonci nad Nisou - tento závod byl založen Gustavem Kramerem a Adalbertem Löblem v roce 1868. Součástí skupiny ABB se závod Elektro-Praga stal v roce 1993. O dva roky později představuje ABB řadu Tango, ze které se následně stane fenomén. iElektra nabízí široké spektrum výrobků ABB. Zaměřujeme se na vypínače, zásuvky, rozvaděče a modulární přístroje (jističe a proudové chrániče). ABB již dlouhá léta symbolizuje kvalitu a dostupnou cenu. Produkty ABB vynikají dlouhou životností.

V roce 2023 uvedla ABB přelomovou řadu ABB Zoni s přístroji nové generace a nejtenčím designem vypínačů a zásuvek. Vývoj a výroba probíhá kompletně v Česku, proto je Zoni přesně ušitý na míru potřebám českého interiéru.