Rádi poradíme: 731 411 730online chat

Výrobce ABB

ABB patří tradičně mezi světovou špičku v elektrotechnice. V našem sortimentu naleznete vypínače, zásuvky, rozvaděče a instalační přístroje značky ABB. Historie společnosti ABB sahá až do roku 1883, kdy její základy položil Ludvig Fredholm založením společnosti Elektriska Aktiebolaget. Významným milníkem je rok 1891, kdy Charles Brown a Walter Boveri založili společnost BBC. Uvedené společnosti se v roce 1988 sloučily a vytvořily koncern ABB. Momentálně se firma zaměřuje na odvětví elektrotechniky, robotika, automatizace a pohony.

Na českém trhu je ABB známý svými kvalitními přístroji pro domovní, komerční a průmyslové elektroinstalace. Zejména vypínače, zásuvky a ovladače, které ABB vyrábí v Jablonci nad Nisou - tento závod byl založen Gustavem Kramerem a Adalbertem Löblem v roce 1868. Součástí skupiny ABB se závod Elektro-Praga stal v roce 1993. O dva roky později představuje ABB řadu Tango, ze které se následně stane fenomén. iElektra nabízí široké spektrum výrobků ABB. Zaměřujeme se na vypínače, zásuvky, rozvaděče a modulární přístroje (jističe a proudové chrániče). ABB již dlouhá léta symbolizuje kvalitu a dostupnou cenu. Produkty ABB vynikají dlouhou životností.

V roce 2023 uvedl ABB přelomovou řadu ABB Zoni s přístroji nové generace a nejtenčím designem vypínačů a zásuvek. Vývoj a výroba probíhá kompletně v Česku, proto je Zoni přesně ušitý na míru potřebám českého interiéru.