Rádi poradíme: 477 577 933online chat

Nejlepší vychytávky ABB 2022: rádio DAB+, noční světlo s PIR a další

Výrobce ABB letos překvapuje hned několikrát. Představíme vám multimediální vychytávky domovní elektroinstalace roku 2022. Před časem jsme informovali o přístrojích ABB Tango IP44 do vícenásobných rámečků. Dnes se podíváme na další překvapení. Nová řada ABB AudioWorld nabízí unikátní řešení: vestavěné digitální rádio s tunerem DAB+, Bluetooth či WiFi umožňující poslech hudby a podcastů. Další inovací je plně automatické orientační světlo s PIR čidlem, se kterým se ve tmě neztratíte a ještě ušetříte za elektřinu. V neposlední řadě se zaměříme na nový digitální termostat se čtyřbodovým ovládáním pomocí plovoucí klapky. Nevynecháme ani nabíjecí zásuvky s USB C. (AKTUALIZOVÁNO)

Předního výrobce elektroinstalačních přístrojů ABB není třeba představovat. Pokud jste si mysleli, že sortiment ABB nemá čím překvapit, možná vás tento článek přesvědčí o opaku. V posledních letech ABB rozšiřuje svůj sortiment "běžného" elektroinstalačního sortimentu o zajímavé digitální přístroje. Vybrali jsme čtyři letošní novinky ABB, které nás nejvíce zaujali.


Poslech digitálního rádia a hudby v koupelně, kanceláři, recepci


Neomezené možnosti s přístroji ABB AudioWorld: Rádio nebo interkom (obr. 1), rádio tuner FM a DAB+ se stereo reproduktory a spínaním pohybovým čidlem (obr. 2), internetové rádio se stereo reproduktory, komunikující přes WLAN (obr. 3).

Rádio do zdi s tunerem FM, DAB+, Bluetooth i WiFi

Nová řada ABB AudioWorld přináší zvuk do domovní elektroinstalace. Vybavte kteroukoliv místnost zabudovanými reproduktory a rádiem. Na výběr máte dva radio tunery a internetové rádio. Oceníte kompatibilitu s běžnými rámečky vypínačů a zásuvek ABB a maximálně jednoduchou montáž. Možnosti ABB Audioworld využijete zejména v konferenčních místnostech, hotelových pokojích, kancelářích, kuchyni i koupelně. Právě pro hotely je radio tuner AudioWorld vybaven bezpečnou funkcí omezení maximální hlasitosti. A pokud rádi vaříte a pečete v kuchyni, věřte, že si ABB AudioWorld rychle oblíbíte. Za krátko si nepředstavíte žádnou činnost v kuchyni bez AudioWorld.

Radio tunery mají vestavěný zesilovač a zároveň jsou velmi kompaktní. Další výhodou je, že nepotřebují baterie ani vnější napájecí zdroj. Při instalaci stačí jen připojit střídavé napětí 230V a jeden monofonní či dva stereofonní reproduktory, případně drát antény. Vyberte si digitální rádio. ABB AudioWorld přináší vestavné rádio ve třech provedeních:


Poslech hudby z chytrého telefonu, analogové či digitální rádio nebo vaše oblíbené podcasty - to vše hravě zvládnou přístroje ABB AudioWorld. Navíc ve špičkové kvalitě a dlouhé životnosti instalačních přístrojů ABB. Žádné přepojování drátů, jen příjemný ovladač ve zdi a propojení s mobilním zařízením přes Bluetooth nebo WiFi. Díky tomu vám už nikdy neutečou důležité zprávy, sport ani podcasty z celého světa.

Kombinace a variabilita aplikací ABB AudioWorld tunerů je pestrá. Radio tuner lze zapnout externě vypínačem nebo pohybovým čidlem. Pro lepší signál lze připojit k FM tuneru anténu v podobě drátu. Radio tuner s Bluetooth je ideální pro pohodlné a rychlé propojení s chytrým telefonem. Pokud vám to nestačí, internetové rádio kombinuje všechny možnosti poslechu rádia a sdílení hudebních souborů s dalšími prvky vaší WiFi sítě.

Kompletace rádia je jednoduchá, sestává z přístroje, krytu zesilovače se 4bodovým ovládáním a rámečku. Široký výběr krytů a rámečků ve všech oblíbených designových řadách ABB se přizpůsobí vašemu stylu: Tango, Zoni, Levit, Neo, Element, Time, Future linear, Solo, Busch-axcent.

K rádiu si vyberete zapuštěné reproduktory: Univerzální reproduktor 2 W 4 Ohm pro designy ABB Zoni, Levit, Element, Time, Future linear, Solo nebo k interkomu reproduktor 2 W 16 Ohm pro design ABB Tango. ABB AudioWorld nezapomíná ani na reproduktory do koupelny a vlhkého prostředí nebo do dutých stropů. Přizpůsobte si vzhled reproduktoru dle interiéru. Líbivé mřížky reproduktorů nově v designu ABB Zoni:

Díky reproduktorové zásuvce s 2 nebo 4 páčkovými svorkami můžete připojit i jiné reproduktory.


Úsporné orientační osvětlení s pohybovým čidlem

Orientační osvětlení je často potřebné pro zvýšení bezpečnosti v přítmí. Také zabraňuje šoku při rozsvícení stropního světla a náhlé změně jasu. Orientační a noční světlo se nejlépe hodí v málo osvětlených prostorách, přítmí nebo v noci. Zvyšuje bezpečnost při pohybu na schodech, v chodbě a koupelně. Proto přichází ABB s vlastním instalačním řešením.

Přístroj osvětlení orientačního s LED, s infrapasivním snímačem pohybu ABB 3299U-A52500

Toto Orientační LED světlo s pohybovým čidlem má široké možnosti, na které si každý rád zvykne. Jeho samočinné spínání při detekci pohybu využijete pro vyšší bezpečí i pohodlí, osvětlení schodů, koupelny, předsíně, a dalších prostor. Součástí přístroje je kovový upevňovací třmen. Časovač zpoždění vypnutí je cca 1 min. Maximální prahové osvětlení okolí (nutné pro sepnutí) je cca 10 lx. Samozřejmostí je výběr ze všech oblíbených designových řad ABB, nově i ABB Zoni.

Výhody orientačního světla s PIR senzorem:

 • Žádná baterie, napájení 230 V AC.
 • Žádný vypínač, plně automatické a úsporné světlo.
 • Rámečky v designu: Swing, Zoni, Tango, Levit, Neo, Levit, Time, Element.
 • Zpožděné vypnutí 1 minuta.
 • Úsporné světlo LED studená bílá.
 • Zabudovaný infračervený pohybový senzor PIR.
 • Montážní hloubka stejná jako běžné vypínače ABB.
Kompletace sestává z přístroje osvětlení, krytu a rámečku. Detekční zóna infračerveného pasivního senzoru PIR orientačního světla je do vzdálenosti 4 m a úhlu 90° horizontálně a 84° vertikálně.


Digitální termostat 3v1 se spínacími hodinami


Termostat univerzální se spínacími hodinami je digitální univerzální termostat disponující řadou funkcí a univerzálním použitím.

 • Funkce: podlahový termostat, prostorový termostat, kombinovaný termostat.
 • Kryty v designech ABB: Swing, Zoni, Tango, Levit, Neo, Time/Element, Future linear, Solo, Busch-axcent.
 • Časový program: až 4 změny teploty pro každý den nebo pro Po-Pá / So-Ne.
 • Teplota komfortní nebo noční (ECO).
 • Plovoucí kryt se 4-bodovým ovládáním.
 • Provoz automatický / manuální nebo vypnuto.
 • Protimrazová ochrana.
 • Automatický přechod zimní / letní čas.

Termostat univerzální se spínacími hodinami (pro plovoucí kryt) ABB TC16-20U

S novými digitálními přístroji ABB přichází i univerzální termostat se spínacími hodinami. Na první pohled ho od starších termostatů ABB odlišuje intuitivní ovládání pomocí plovoucího krytu, odlišný podsvětlený displej a kompletnost přístroje. Univerzálnost prezentuje volitelný režim prostorového, podlahového nebo kombinovaného termostatu. Na podsvětleném displeji zobrazíte veškeré údaje, měření teploty, program, datum a čas. Užitečnou funkcí je adaptivní regulace, bezpečné omezení teplot, volba teplotního snímače a nastavení velikosti zátěže. Podle potřeby můžete nastavit jas a kontrast displeje pro optimální čitelnost. Při nepoužívání termostatu oceníte softwarové vypnutí a zámek tlačítek. V zimě využijete protimrazovou ochranu a ochranu ventilů. V neposlední řadě automatický přechod zimní/letní čas, volba jazyka (CZ, EN, SK, ...). Široké rozpětí nastavitelných teplot: +5 °C až +30 °C v prostorovém režimu, +10 °C až +50 °C v podlahovém režimu s přesností 0,1 °C.

Kompletace tohoto termostatu je jednodušší než u předchozích, sestává z přístroje, plovoucího krytu a rámečku. V případě podlahového vytápění můžete připojit snímač teploty pro podlahové vytápění ABB 3292U-A90100.


USB nabíjecí zásuvka pro všechna zařízení


Nabíjecí zásuvka USB-A + USB-C zvládne nabíjet dvě mobilní zařízení USB-C a USB-A. Její výhody jsou:

 • Kryty v designech ABB: Tango, Levit, Time/Element, Future linear, Solo.
 • Maximální proud 3 A (USB A), výkon 18 W (USB C).
 • Podpora automatické komunikace pro optimalizaci nabíjení.
 • Elektronická ochrana před zkratem a přetížením.
 • Kompatibilní s běžným krytem komunikační zásuvky přímé.

Zásuvka USB nabíjecí USB-A + USB-C ABB 6475 U-500

Poslední zmíněnou vychytávkou ABB je nabíjecí zásuvka kombinující konektory typ USB-A a typ USB-C. Podporuje všechny potřebné protokoly pro bezpečné napájení a nabíjení moderních mobilních zařízení všech výrobců. Konektory jsou umístěny uprostřed zásuvky a máte tak vždy dost místa pro rychlé zastrčení USB kabelu. Oba konektory USB lze použít současně. Přes USB-A nabíjejte zařízení maximálním proudem 3 A; přes USB-C zařízení s maximálním výkonem 18 W. Tato moderní nabíječka přináší podporu automatické komunikace pro optimalizaci nabíjení. Klidová spotřeba samotné nabíječky je velmi nízkých 75 mW. Samozřejmostí je elektronická ochrana před zkratem a přetížením.


Tyto produkty ABB najdete v našem sortimentu přístrojů ABB.

CHCI PŘÍSTROJE ABB