Rádi poradíme: 731 411 730online chat

Nejlepší vychytávky ABB 2022: rádio DAB+, noční světlo s PIR a další

Výrobce ABB letos překvapuje hned několikrát. Představíme vám multimediální vychytávky domovní elektroinstalace roku 2022. Před časem jsme informovali o přístrojích ABB Tango IP44 do vícenásobných rámečků. Dnes se podíváme na další překvapení. Nová řada ABB AudioWorld nabízí unikátní řešení: vestavěné digitální rádio s tunerem DAB+, Bluetooth či WiFi umožňující poslech hudby a podcastů. Další inovací je plně automatické orientační světlo s PIR čidlem, se kterým se ve tmě neztratíte a ještě ušetříte za elektřinu. V neposlední řadě se zaměříme na nový digitální termostat se čtyřbodovým ovládáním pomocí plovoucí klapky. Nevynecháme ani nabíjecí zásuvky s USB C.

Předního výrobce elektroinstalačních přístrojů ABB není třeba představovat. Pokud jste si mysleli, že sortiment ABB nemá čím překvapit, možná vás tento článek přesvědčí o opaku. V posledních letech ABB rozšiřuje svůj sortiment "běžného" elektroinstalačního sortimentu o zajímavé digitální přístroje. Vybrali jsme čtyři letošní novinky ABB, které nás nejvíce zaujali.

 

Poslech digitálního rádia a hudby v koupelně, kanceláři, recepci

ABB AudioWorld přináší vestavné rádio v provedení

 • Rádio tuner FM a DAB+ se zesilovačem
 • Rádio tuner FM a DAB+ s Bluetooth a zesilovačem
 • Internetové rádio WiFi se zesilovačem

... k rádiu vyberete zapuštěné reproduktory

 • Reproduktor 2 W pro designy Tango, Levit, Element a další
 • Reproduktor 7 W do vlhkého prostředí
 • Reproduktor 10 W do dutých stropů s nerez mřížkou
 • HiFi reproduktor 30 W do dutých stropů s nerez mřížkou

 

Rádio "do zdi" s tunerem FM a DAB+, s Bluetooth či WiFi

Nová řada ABB AudioWorld přináší zvuk do domovní elektroinstalace. Vybavte kteroukoliv místnost zabudovanými reproduktory a rádiem. Na výběr máte dva radio tunery a internetové rádio. Oceníte kompatibilitu s běžnými rámečky vypínačů a zásuvek ABB a maximálně jednoduchou montáž. Tunery mají vestavěný zesilovač a nepotřebují baterie. Stačí jen připojit střídavé napětí 230V a jeden monofonní či dva stereofonní reproduktory - hotovo.

Možnosti ABB Audioworld využijete zejména v konferenčních místnostech, hotelových pokojích, kancelářích a také v kuchyni a koupelně. Právě pro hotely je tuner AudioWorld vybaven funkcí omezení maximální hlasitosti. A pokud rádi vaříte - pečete v kuchyni, věřte, že si ABB AudioWorld rychle oblíbíte a za krátko si vaření v kuchyni nepředstavíte bez AudioWorld.

Poslech hudby z chytrého telefonu, analogové či digitální rádio nebo vaše oblíbené podcasty - to vše hravě zvládnou přístroje ABB AudioWorld. Navíc ve špičkové kvalitě a dlouhé životnosti instalačních přístrojů ABB. Žádné přepojování drátů, jen příjemný ovladač ve zdi a propojení s mobilním zařízením přes Bluetooth nebo WiFi. Díky tomu vám už nikdy neutečou důležité zprávy, sport ani podcasty z celého světa.


Příklad použití: Rádio tuner FM a DAB+ se stereo reproduktory a spínaním pohybovým čidlem.


Příklad použití: Internetové rádio se stereo reproduktory, komunikující přes WLAN.


Kompletace Radio tuneru s krytem a rámečkem v designu Levit bílá.

Kombinace a variabilita aplikací ABB AudioWorld tunerů je pestrá. Radio tuner lze zapnout externě vypínačem nebo pohybovým čidlem. Pro lepší signál lze připojit k FM tuneru anténu v podobě drátu. Radio tuner s Bluetooth je ideální pro pohodlné a rychlé propojení s chytrým telefonem. Pokud vám to nestačí, internetové rádio kombinuje všechny možnosti poslechu rádia a sdílení hudebních souborů s dalšími prvky vaší WiFi sítě.

 

Úsporné orientační osvětlení s pohybovým čidlem


Orientační světlo s PIR bez rámečku (nahoře), ukázka instalace a zapnutí (dole).

 

Orientační osvětlení schodů, koupelny, chodby, či jakékoliv tmavé místnosti.

 • Použití pro řady: Swing, Tango, Neo, Levit, Time, Element, Variant+
 • Zpožděné vypnutí cca 1 minuta

Žádná baterie, žádný vypínač. Plně automatické a úsporné světlo.

 • Úsporné světlo LED studená bílá
 • Pohybový senzor PIR
 • Vestavná montáž do běžné přístrojové krabice, napájení 230 V AC.

 

Přístroj osvětlení orientačního s LED, s infrapasivním snímačem pohybu ABB 3299U-A52500

Orientační LED světlo s pohybovým čidlem má široké možnosti. Jeho samočinné spínání při detekci pohybu využijete při osvětlení schodů, koupelny, předsíně, a dalších tmavých prostor. Součástí je kovový upevňovací třmen. Zpoždění vypnutí cca 1 min. Prahové osvětlení okolí cca 10 lx.

V sortimentu nočních světel najdete orientační LED osvětlení ABB, noční světlo do zásuvky či nalepovací světla s dálkovým ovládáním.


Detekční zóny infračerveného pasivního senzoru PIR orientačního světla.


Kompletace orientačního osvětlení LED s PIR senzorem, s krytem a rámečkem v designu Tango šedá.

 

Digitální termostat 3v1 se spínacími hodinami


Termostat univerzální se spínacími hodinami, kompletace s plovoucím krytem a rámečkem v designu Swing krémová.

 

Termostat s řadou funkcí a univerzálním použitím.

 • Použití pro řady: Swing (L), Tango, Levit (M), Neo, Time/Element, Future linear a další.
 • Termostat 3v1 nabízí funkce: podlahový termostat, prostorový termostat, kombinovaný termostat
 • Časový program: až 4 změny teploty pro každý den nebo pro Po-Pá / So-Ne
 • Teplota komfortní nebo noční (ECO)

Plovoucí kryt se 4-bodovým ovládáním.

 • Provoz automatický / manuální nebo vypnuto
 • Protimrazová ochrana
 • Automatický přechod zimní / letní čas

 

Termostat univerzální se spínacími hodinami (pro plovoucí kryt) ABB TC16-20U

S novými digitálními přístroji ABB přichází i univerzální termostat se spínacími hodinami. Na první pohled ho od starších termostatů ABB odlišuje intuitivní ovládání pomocí plovoucího krytu a odlišný, úsporně podsvětlený displej. Univerzálnost prezentuje volitelná funkce prostorového, podlahového nebo kombinovaného termostatu. Na podsvětleném displeji zobrazíte veškeré údaje, měření teploty, program, datum a čas. Užitečnou funkcí je adaptivní regulace, bezpečné omezení teplot, volba teplotního snímače a nastavení velikosti zátěže. Podle potřeby můžete nastavit jas a kontrast displeje pro optimální čitelnost.

Při nepoužívání termostatu oceníte softwarové vypnutí a zámek tlačítek. V zimě využijete protimrazovou ochranu a ochranu ventilů. V neposlední řadě automatický přechod zimní/letní čas, volba jazyka (CZ, EN, SK, ...). Široké rozpětí nastavitelných teplot: +5 °C až +30 °C v prostorovém režimu, +10 °C až +50 °C v podlahovém režimu s přesností 0,1 °C. Termostat doplníte o plovoucí kryt a rámeček. V případě potřeby i Snímač teploty pro podlahové vytápění ABB 3292U-A90100.

Tento termostat a další produkty, otočné či digitální, prostorové nebo podlahové termostaty najdete i s příslušenstvím v kategorii Termostaty.

 

USB nabíjecí zásuvka pro moderní zařízení


Zásuvka USB nabíjecí USB-A + USB-C, kompletace s krytem a rámečkem v designu Time titanová.

Nabíjení dvou mobilních zařízení USB-C a USB-A.

 • Použití pro řady: Tango, Levit, Time/Element, Future linear a další.
 • Maximální odebíraný proud 3 A.
 • Podpora automatické komunikace pro optimalizaci nabíjení.

Moderní vzhled a pohodlné použití.

 • Elektronická ochrana před zkratem a přetížením.
 • Kompatibilní s běžným krytem komunikační zásuvky přímé.

 

Zásuvka USB nabíjecí USB-A + USB-C ABB 6475 U-500

Další vychytávkou ABB je nabíjecí zásuvka kombinující konektory typ USB-A a typ USB-C. Podporuje všechny potřebné protokoly pro bezpečné napájení a nabíjení moderních mobilních zařízení všech výrobců. Konektory jsou umístěny uprostřed zásuvky a máte tak vždy dost místa pro rychlé zastrčení USB kabelu.

Oba konektory USB lze použít současně. Přes USB-A nabíjejte zařízení maximálním proudem 3 A; přes USB-C zařízení s maximálním výkonem 18 W. Tato moderní nabíječka přináší podporu automatické komunikace pro optimalizaci nabíjení. Klidová spotřeba samotné nabíječky je velmi nízkých 75 mW. Samozřejmostí je elektronická ochrana před zkratem a přetížením.

Tuto a další USB nabíjecí zásuvky naleznete v kategorii USB zásuvky.