Rádi poradíme: 731 411 730online chat

Datové kabely

Odebírejte instalační datové kabely skladem. Ethernetové kabely Solarix nejvyšší jakosti pro vnitřní i venkovní instalace. Vyberte kategorie 5E až 7.


Ethernetové kabely UTP, STP, FTP

Internet, telekomunikace a audio

Datové kabely - internetové a telekomunikační

Datové UTP/FTP kabely jsou určené pro přenos dat. Používají se nejčastěji v telekomunikacích a počítačových sítích. Kabely v našem sortimentu nemají nainstalované konektory.

Datový kabel je tvořen páry vodičů, které jsou pravidelným způsobem krouceny po celé své délce. Tyto dva páry jsou do sebe také zakrouceny. Kroucený kabel zajišťuje lepší elektrické vlastnosti datového kabelu a minimalizují se i tzv. přeslechy mezi páry.

Instalační datový kabel UTP/FTP - je určený pro horizontální rozvody a bez problémů splňuje požadavky definované v mezinárodních standardech TIA/EIA 568, EN 50173 a ISO 11801 pro CAT5E a je proto vhodný i pro provoz těch nejnáročnějších protokolů určených pro strukturovanou kabeláž (např. Gigabit Ethernet (s omezením instalované délky).

Datové kabely Solarix jsou pro zjednodušení instalace označeny metráží po 1 m, mají různé barvy.

Audio kabely

Audio kabel CYH je plochá dvojlinka s PVC izolací a bez stínění žil. Kabel se vyrábí jak v bílém, tak černém provedení pláště. Tyto kabely CYH se nejvíce používají v audio aplikacích, k připojení reproduktoru. Jsou ale velice univerzální a najdou uplatnění v mnoha aplikacím s malým stejnosměrným napětím. Pokud hledáte designový audio kabel s průhledným pláštěm, podívejte se na kabely SCY.

Kabel SCY je plochá dvojlinka, která bývá nejčastěji v PVC izolaci. Můžeme jí nalézt jak v barevném, tak i v transparentním provedení. Tyto kabely SCY se nejvíce používají v audio aplikacích, k připojení reproduktoru. Najdou uplatnění také v dalších aplikacích s malým stejnosměrným napětím. Pozor, kabel SCY nemá stínění žíl.

Anténní kabely

Anténní techniky a především příslušenství pro anténní techniku je nespočetné množství. Proto jsme pro naše zákazníky připravili nabídku Anténní techniky, která se nejčastěji používá a vždy se hodí.

Nejdete zde například klasické koaxiální kabely, tak anténní koaxiální kabely, různé spojky, nebo konektory a také anténní zásuvky nebo kryt zásuvky televizní, rozhlasové a satelitní.