Rádi poradíme: 731 411 730online chat

Spojky a gelové krabičky

Přeseknutý kabel? Stačí opravit kabelovou spojkou. Vyberte si vodotěsné gelové spojky na kabel s dlouhou životností. Kabelové, lisovací a datové spojky.
AnticorSeal 511S              310ml
DBITA30502RL

AnticorSeal 511S 310ml

208.65
Skladem: 4 ks
Spojky, odbočky, krabičky – spojte kabely pevně a trvanlivě

Vše, co potřebujete ke spojování kabelů

Kabelové spojky jsou určení pro spojování kabelů. Umožňují rychlé napojování odboček, například pro svítidla. V případě přerušení kabelu umožní jeho opravu a vyhnete se tak nové instalaci kabelu. Kabelová spojka je efektivní a levné řešení opravy kabelů.

Gelové spojky a gelové krabičky jsou moderní a čisté řešení. Oceníte, že spojka je vyplněna gelem. Stačí kabel připojit do svorky, zatlačit do gelu a spojku zavřít. Gel je izolační a s téměř neomezenou životností. Takové spojky jsou vodotěsné a velmi bezpečné.

Vybrat si můžete také samotný izolační gel. Tento gel je obvykle dvousložková substance, která se připraví dle návodu až těsně před aplikací. S připraveným gelem zalijete libovolné svorky a spoje vodičů, například uvnitř instalační krabice. Po zatuhnutí gelu je spoj chráněn 100% vodotěsně a prachotěsně. Gel tvoří jen izolační ochranu, nezvyšuje mechanickou ochranu.

Šroubové spojky, nebo i bezšroubové spojky, poskytují pevné spojení kabelu. Uvnitř nemají gel. Vodotěsnost těchto svorek zajišťují matice s těsnícími kroužky. Používají se v různých podmínkách. Jejich výhodou je ochrana proti vytržení kabelu, díky stahovacím vývodkám. Tělo je z tvrzeného plastu.

Pokud potřebujete spojit vodiče velkých průřezů, často vyhoví spojka KLA. Spojka je lisovací váleček z pocínované mědi. K lisování doporučujeme pákové lisovací kleště šestihranné, nebo pneumatické kleště.