Rádi poradíme: 477 577 933online chat

SHARK, LEDJOY nebo PAGURO? Vybíráme vodotěsnou spojku na kabel

Kolik času zabere opravit naseknutý kabel v zemi? Pár minut se správnou vodotěsnou spojkou na kabel. Tyto spojky udrží spoj v suchu díky izolačnímu gelu. S gelovými spojkami dokončíte spojování elektrických kabelů v náročných podmínkách rychleji a jednodušeji, než byste čekali. Navíc, izolační gel nešpiní ani neteče. Vodotěsné a rozebíratelné gelové spojky pevně ochrání spoj, vydrží léta a jejich instantní použití je rychlejší než zdlouhavá příprava zalévacího gelu.

Při spojování kabelů v náročných podmínkách máte na výběr širokou paletu vodotěsných spojek na kabely. Pokud použijete kvalitní gelové spojky, ušetříte čas a usnadníte si práci. Gelové kabelové spojky se staly moderním standardem. Zajišťují úplnou vodotěsnost a prachotěsnost krytím IP68 i mechanickou ochranu spoje. Ale teprve izolační gel s neomezenou trvanlivostí a unikátními vlastnostmi z nich činí fantastické kabelové spojky. Co dalšího nabízejí a jaký je v nich rozdíl? Představíme čtyři typy profesionálních gelových spojek: SHARK, SHARK 68, PAGURO, LEDJOY.

 

S čím vám gelové spojky pomohou?

 • Opravit přeseknutý kabel, narušený plášť a izolaci.
 • Spojit kabel ponorného čerpadla.
 • Připojit osvětlení bazénu i vánoční osvětlení.
 • Rozebíratelné zapojení na stavbě.
 • Bezpečná a rychlá elektroinstalace ve výškách a těžko přístupných místech.
 • Profesionální montáž s životností desítky let.

Aplikace gelových spojek jsou takřka neomezené. Od spojování silových kabelů CYKY, AYKY uložených v zemi či rychlé opravy naseknutých kabelů. Přes průmyslové aplikace a fotovoltaiku. Přívod vodních čerpadel a venkovní prodlužovací kabely. Odbočky průmyslových svítidel z okruhu osvětlení. Až po dočasné zapojení vedení na stavbě a mnoho dalšího. Všechny tyto situace spojuje revoluční izolační gelová hmota.

 

Klíčové vlastnosti gelové hmoty

Gel obsažený ve spojkách SHARK, PAGURO a LEDJOY je unikátní z několika důvodů:

 • Gel je nesmáčivý, nepřilne na ruce a nešpiní oblečení.
 • Je dielektrický, splňuje normy do napětí 0,6/1 kV.
 • Gel je extrémně elastický a má vysokou hustotu.
 • Je 100% vodotěsný a prachotěsný.
 • Těsní flexibilně, ale neteče.
 • Tlumí mechanické nárazy.
 • Gel je transparentní, čirý.
 • Gel je odolný vůči UV záření.
 • Gel je chemicky bezpečný a šetrný k životnímu prostředí.
 • Použitelný v teplotách -30 až +120 °C (záleží na typu spojky).
 • Bez data expirace. Gel má neomezenou trvanlivost, nestárne a zachovává si vlastnosti.

 

SHARK: Gelové spojky do země

Modrá kabelová spojka SHARK předvyplněná gelem vzhledem připomíná jakýsi plovák a stejně jako žralok, chytne a nepustí. Standardní řada spojek SHARK je vhodná k přímému spojení dvou silových měděných kabelů a uložení v zemi, na vzduchu nebo v kanálovém žlabu. Odolává širokému rozpětí teplot -20 až +90 °C a vnějším povětrnostním vlivům. Krytí IP68 poskytuje možnost trvalého ponoření do vody hloubky 1 m. Celou spojku SHARK a spoj je možné opětovně rozebrat.

Uvnitř spojky naleznete vany vyplněné gelem a šroubovací svorku různého typu. Šrouby svorek mají ochranu a nepoškodí ani dráty laněného vodiče. Tím jsou vhodné pro pevné i laněné jádro měďěných kabelů. V závislosti na svorce mohou být kabely měděné i hliníkové. Tedy spojky SHARK lze, podle svorky, použít na kabely: ohebné H07VV-F (CYSY), gumové H07RR-F (CGSG), ponorné H07RN-F, pevné CYKY, hliníkové AYKY a podobné.

 

Použití

Použití spojky spojky je jednoduché: stačí připojit kabely do svorky, zatlačit do gelu spojky, zavřít tělo spojky a zajistit stahovacími pásky. Potřebné komponenty jsou součástí balení. Všechny prvky spojek SHARK jsou nacvakávací, nemusí se nasouvat. To umožňuje použít spojky SHARK na opravu porušené izolace jinak celistvého kabelu. Stačí přístup k asi jen 20 cm kabelu.


Návod k použití spojky SHARK sestává ze 4 kroků: Připojit kabely ➡ Vložit do spojky ➡ Zavřít spojku ➡ Zajistit.

 

SHARK 68: Gelové spojky do hloubky 10m

Inovovaná řada SHARK SIXEIGHT 68 vychází ze standardní řady SHARK. Na pohled se liší kabelovými vývodkami s maticemi a žebrováním po těle. Oproti standardní řadě umožňuje SHARK IP68 permanentní ponoření v hloubce 10 m. Vývodky s maticemi poskytují sofistikovanou ochranu proti vytržení kabelu. Spojky jsou vhodné pro gumové kabely i kabely s PVC izolací.

 

LEDJOY: Nejtenčí gelová spojka pro venkovní osvětlení

Tyto gelové spojky LEDJOY malých rozměrů překvapí mechanickou odolností a množstvím prvků chránící kabelový spoj. Spojky LEDJOY s patentovanými technologiemi jsou určeny ke spojení vodičů menších průřezů, typycky aplikace venkovního osvětlení. Se svými malými rozměry se spojka LEDJOY bez problémů vejde do úzkých prostor. Díky tomu vyhovují specifickým instalacím, jako jsou stožáry veřejného osvětlení, vánoční LED dekorace, sloupky příjezdových cest s osvětlením. Dále také kabelové chráničky, zapuštěná bodová světla v zemi, osvětlení bazénů a zahrad.

Kabelové spojky LEDJOY samozřejmě disponují krytím IP68 a mechanicky odolným skořepinovým tělem. Dovnitř spojky nepronikne vlhkost, voda ani prach. Spojky LEDJOY jsou také vybaveny ochranou proti vytržení kabelu a jedním ze dvou typů svorek.

Gelové spojky LEDJOY využijete k připojení veřejného osvětlení, světelném značení komunikací, bodových svítidlech zapuštěných v zemi, venkovních kamer a dalších.

Videonávod použití gelových spojek LEDJOY.

 

PAGURO: Gelové odbočné spojky pro svítidla

Nenechte se zmást strohým černým vzhledem těchto spojek. Řada gelových spojek PAGURO najde široké využití jak pro světelné okruhy v zemi, tak ve výrobních halách, skladech a průmyslu. Spojky PAGURO umožňují propojit 2 až 4 kabely, což využijete při větvení světelných okruhů a odbočkách. Tyto gelové spojky také poskytují krytí IP68 do hloubky 1,3m pod vodou a zajišťují kabel proti vytržení.


Varianty tvarů spojek PAGURO.

Pestré použití spojek PAGURO.

Na rozdíl od předchozích spojek SHARK a LEDJOY, přináší PAGURO variabilitu tvarů: tvar "U", tvar "T" a tvar "II" pro 3 odbočky. Do spojky lze samozřejmě připojit kabely s PVC izolací i gumové kabely. Materiál těla spojky Nylon 66 je UV odolný, bezhalogenový a stálý v teplotách -30 až +120 °C. Zkrátka vše, co potřebujete od gelové odbočné spojky v průmyslu.


Všechny výše zmíněné modely kabelových gelových spojek najdete u nás.

CHCI GELOVÉ SPOJKY