Rádi poradíme: 477 577 933online chat

Rozvodnice ABB Mistral65H do drsného prostředí

Potřebujete rozvodnice odolné proti extrémním teplotám, slunci, vodě, soli, prachu, písku a nárazům? V takových náročných podmínkách si libují nejodolnější plastové rozvodnice ABB Mistral65H. Poskytují dokonalý základ pro fotovoltaické systémy 1500 V DC, elektroinstalaci skleníků nebo průmysl. Zní to lákavě? Pojďme si je zblízka prohlédnout a porovnat s řadou ABB Mistral65.

 

Řada vodotěsných nástěnných rozvodnic ABB Mistral65H je řešením elektroinstalace v náročných podmínkách a venku. Dostatečný výběr poskytují 4 velikosti s vnitřním prostorem od 4 do 72 modulů. Oceníte také provedení dveří v šedé nebo průhledné petrolejové barvě. Řada ABB Mistral65H se oproti řadě ABB Mistral65 liší v několika důležitých vlastnostech rozšiřujících možnosti aplikace. Mezi nejzajímavější patří podpora instalací fotovoltaiky, odolnost proti dlouhodobému slunečnímu záření, požární odolnost do teploty 750°C a vysoká mechanická odolnost IK10. To činí rozvodnice Mistral65H ideálními pro domovní FVE, zemědělství a průmysl.

Společnost ABB, světový lídr domovní elektroinstalace, tvoří technologické a funkční inovace ruku v ruce se zodpovědným přístupem k životnímu prostředí. U produktů domovní elektroinstalace myslí na celý životní cyklus. Proto jsou rozvodnice ABB Mistral65 a Mistral65H vytvořeny ze 100% recyklovatelného bezhalogenového termoplastu. Díky tomu nezatěžují životní prostředí ani na konci svého života. Environmentální kompatibilita výrobků je hodnocena metodou LCA (Life Cycle Assessment) zohledňující výrobu i emise v průběhu životního cyklu.

Venkovní instalace

Řada Mistral65H poskytuje odolnost vůči všem povětrnostním vlivům a UV záření. S krytím IP65 splňuje prachotěsnost a vodotěsnost proti tryskající vodě ze všech úhlů. Navíc ABB testuje také odolnost vůči průniku písku. Výjimečně robustní konstrukce rozvodnic dosahuje na nejvyšší stupeň mechanické odolnosti IK10. Ten mají například nejmodernější venkovní a průmyslová svítidla. Rozvodnice jsou certifikovány pro aplikace fotovoltaických systémů s napětím 1000 V AC (1500 V DC).

 

Vysoká bezpečnost

V běžném provozu rozvodnicím Mistral65H nevadí provozní teplota do 70°C. Lépe tak odolávají i přímému slunečnímu záření ve špatně větraných prostorách, například ve skleníku. V případě požáru jsou rozvodnice Mistral65H velmi bezpečné díky bezhalogenovému materiálu a samozhášivosti do teploty 750°C, tedy o 100°C vyšší než řada Mistral65. Testování probíhá zkouškou žhavou smyčkou za přísných podmínek na materiál.

 

Chemický průmysl

Instalace do chemického průmyslu musí splňovat specifická kritéria. Obvykle jde o instalaci do chemicky agresivního nebo výbušného prostředí. Rozvodnice Mistral65 a Mistral65H jsou odolné vůči působení soli, čpavku, některých kyselin i olejům. Kompletní přehled chemických látek a odolnosti ukazuje tabulka.

 

Certifikáty ABB Mistral65H

  • certifikace napětí do 1000 V AC, 1500 V DC
  • stupeň krytí IP 65, II.třída izolace
  • odolnosti vůči vniknutí prachu a písku (interní testy u výrobce)
  • použití v solném prostředí (podle IEC 60068-2-52)
  • odolnosti vůči povětrnostním vlivům (podle IEC 600068-2-5)
  • trvalého působení slunečního UV záření (podle IEC 600068-2-5)
  • samozhášivost, test žhavou smyčkou GWT 750 °C
  • odolnosti vůči rázům IK 10 (rázová energie 20 J)
  • úplný kryt dle ČSN EN 60670-24

Co znamená GWT ? Zkratka GWT (Glow Wire Test) je zkouška žhavou smyčkou. Jedná se o testování odolnosti kompletního výrobku vůči abnormálnímu teplu, ohni a schopnost samozhášivosti. Nejde o pracovní teplotu ale o odolnost při požáru.

Co je IK10 ? Nejvyšší stupeň IK10 udává odolnost vůči nárazům s rázovou energií až 20 J ve všech směrech. Tuto energii si lze představit jako náraz volně padajícího tělesa o hmotnosti 2 kg z výšky 1 m (nebo také tělesa 1 kg padajícího z výšky 2 m). Celkem je definováno 11 stupňů mechanické odolnosti IK, od IK00 po IK10.

 

Jednoduchá a variabilní montáž

Rozvodnice řady ABB Mistral65H a Mistral65 jsou optimalizovány pro rychlou a snadnou instalaci. Disponují inovacemi pomáhající ušetřit čas při montáži, připojení kabeláže a instalaci přístrojů. Přizpůsobte si prostor pro vaše potřeby instalace díky změně vzdálenosti mezi DIN lištami ze 125 na 150 mm u víceřadých rozvodnic. Dostatek prostoru k organizaci kabeláže naleznete i po stranách uvnitř rozvodnice. Izolace II.třídy rozvodnice je zajištěna dvojitou izolací dveří a držáky k uchycení na zadní straně rozvodnice. Potěší také množství připravených kabelových průchodek na jedné straně rozvodnice Mistral65H.

 

Možnosti příslušenství

Příslušenství do rozvodnic Mistral65H je totožné jako pro řadu Mistral65, což usnadňuje výběr. Rozvodnice Mistral65H neobsahují svorky ani držáky svorek, lze je ale doplnit. Snadno si nakonfigurujete šroubové svorky N a PE dle potřeby.

 

Doporučujeme shlédnout video shrnující nejdůležitější vlastnosti ABB Mistral65H.Všechny rozvodnice ABB Mistral65H najdete u nás.

CHCI ABB MISTRAL65H