Rádi poradíme: 477 577 933online chat

Vodotěsné rozvodnice ABB Mistral65

Sortiment jsme rozšířili o nové rozvodnice ABB Mistral s vyšším krytím IP65. Rozvodnice s průhlednými dvířky jsou k dispozici v provedení 4 až 72 modulů s volitelným příslušenstvím - montážní desky, náhradní dvířka, kabelové průhodky, atd.. AKTUALIZOVÁNO.

Efektivita, bezpečnost, jednoduchost, integrace do portfolia ostatních výrobkových skupin ABB, to je nová typová řada rozvodnic MISTRAL65. Navazuje na dlouholeté zkušenosti firmy ABB v oblasti distribuce elektrické energie a na širokou výrobkovou základnu přístrojů pro ochranu, řízení, monitorování, měření a úsporu energie. Tyto inovativní rozvodnice s krytím IP65 doplňují rozsáhlý sortiment výrobků pro průmyslový, komerční ale i obytný sektor.

Rozvodnice Mistral65 vznikly jako výsledek trvalého výzkumu a stálé pozornosti věnované uspokojení všech potřeb jak elektroinstalatérů, tak i koncových uživatelů.

Inovovat dnes neznamená jen hledat funkční a technologicky inovativní řešení. Být inovativní pro ABB znamená brát do úvahy dlouhodobou perspektivu použitím ekologicky kompatibilních materiálů, které respektují životní prostředí až do konce životního cyklu našeho výrobku. Právě proto jsou pro tyto rozvodnice použity 100% recyklovatelné bezhalogenové termoplasty. Environmentální kompatibilita je zajištěna použitím metody hodnocení životního cyklu LCA (Life Cycle Assessment), objektivním nástrojem na analýzu energetického a environmentálního vlivu, která analyzuje použitou energii, materiály a emise uvolněné při výrobě.

Pro zvětšení prostoru v horní nebo spodní části rozvodnice lze jednoduše přestavit vzdálenost přístrojových DIN-lišt ze standardních 150 na 125 mm. Krycí masky přístrojů lze také jednoduše otočit. Vyjímatelný rám s přístrojovými DIN-lištami u víceřadých rozvodnic umožňuje pohodlné osazení a zapojení přístrojů na pracovním stole mimo rozvodnici.

Velkorysý prostor pro vedení vodičů pod přístrojovými DIN-lištami nebo bokem skříňky. Na boku jsou integrované vkládací příchytky vodičů a očka pro případné přichycení vázacími pásky. Od velikosti rozvodnice 12 modulů včetně je vylomení dvou ½ modulových krytek na každé straně řady výhodné a estetické řešení při nenadále potřebě dalšího modulu v rozvodnici. Od velikosti rozvodnice pro 8 modulů včetně jsou součástí dodávky barevně rozlišené šroubové svorkovnice PE a N.

Uchycení rozvodnice na stěnu je možné buď konzolami z volitelného příslušenství, nebo přes vnitřní otvory v rozvodnici. Pro tuto montáž jsou v dodávce krytky pro zachování třídy ochrany II. Pro zamezení neautorizovaného přístupu do rozvodnice mohou být zaklapávací dvířka s ergonomicky řešenou rukojetí doplněny zámkem z volitelného příslušenství. Pro montáž nemodulových přístrojů nebo ovládacích a signalizačních prvků muže být maska přístrojů zaměněna za plný kryt z volitelného příslušenství.

Pro přívody propojovacími kanály je možné použít estetické kryty z volitelného příslušenství. Kryty lze montovat jak na horní tak i spodní stranu rozvodnice.

Vývoj rozvodnic MISTRAL65 byl zaměřen na možnost montáže širokého portfolia výrobků s různými rozměry a řešení s různými funkcemi do jednoduché rozvodnice s krytím IP65. Modulární jističe, kompaktní jističe ale i ovládací a signalizační prvky lze integrovat do jednoduché a účelné rozvodnice.

Přístrojovou DIN-lištu je možné umístit do dvou různých hloubek. Díky tomu lze do rozvodnic instalovat nejen modulární (MCB) ale i kompaktní (MCCB) jističe. Mezi přístroji s většími hloubkovými rozměry, které mohou profitovat z této pružnosti rámu, je třeba zmínit vysoce výkonné malé jističe mající o něco větší hloubku než standardní přístroje. První úroveň hloubky je určena pro montáž standardních modulárních přístrojů, tedy nejrozšířenějších výrobků dostupných na trhu.

Výměnou přední masky s otvorem pro modulární přístroje za plný panel získáme prostor pro montáž signálních nebo ovládacích prvků.

Rozvodnice ABB Mistral65 jsou velmi odolné, prachotěsné a voděodolné. Někdy to ale nestačí, například při instalaci fotovoltaiky, ve skleníku nebo chemickém průmyslu. Do těchto nejnáročnějších podmínek jsou stvořeny rozvodnice ABB Mistral65H. Podívejte se na srovnání obou produktových řad.

Rozvodnice Mistral IP65 na iElektra

V našem sortimentu udržujeme skladem velký výběr rozvodnic ABB Mistral IP65. Stačí si vybrat.

CHCI ABB MISTRAL65