Rádi poradíme: 477 577 933online chat

Nové parapetní kanály KOPOS jdou s dobou

Dvoukomorový parapetní kanál PK 160x65 D Kopos šetří prostor v místnosti a vyhovuje všem aplikacím. Společnost Kopos inovuje sortiment parapetních kanálů. Proto letos končí výrobu oblíbených ale zastaralých parapetních kanálů s hloubkou 70mm a nahradí je moderní a univerzální parapetní kanály s hloubkou 65mm. Další novinkou jsou mělké parapetní kanály s hloubkou pouhých 55mm. Podívejte se na výhody inovace a montáž ve videu.

 

Kopos zmenšuje a inovuje

Možná jste již slyšeli zprávu, že Kopos na konci roku 2022 končí výrobu parapetních kanálů s hloubkou 70mm. Nahradí je parapetní kanály s hloubkou 65mm a kanály s hloubkou pouhých 55mm. Tato změna může být reakcí na obecný trend zmenšování instalačních zásuvek předních výrobců jako je Schneider Electric se svou Novou Unica nebo ABB a Legrand. Zkrátka, hluboké parapetní kanály už nebudou potřeba. Pojďme se tedy podívat, co můžeme od budoucnosti čekat. Jaké možnosti přináší nové parapetní kanály Kopos?


Nový čistý design parapetního kanálu je bez záhybů a využívá efektivně celou plochu kanálu. Také přístrojové krabice a nosiče do parapetních kanálů hladce navazují na tento design.


Porovnání ohybových krytů: nový (vlevo), starý (vpravo). Větší kryt (vlevo) snižuje požadavek na přesnost řezání parapetních kanálů Kopos a tím usnadňuje montáž.

  • Maximální úsporu místa: univerzální 65mm nebo mělký 55mm.
  • Odolnost a dlouhou životnost poskytuje dutá stěna kanálu.
  • Větší překryv krytů výrazně usnadňující montáž.
  • Jednoduchost a variabilita díky nacvakávacím lištám a dělícím příčkám.
  • Jednokomorové i dvoukomorové provedení.
  • Dostatek místa pro instalační krabice KP PK a všechny přístroje.

 

Montáž parapetních kanálů Kopos je radost

Názorný návod k montáži parapetního kanálu PK 160x65 D Kopos a jejich výhody v tomto videu (nahoře).

 

Co když potřebujete parapetní kanály 70mm?

U nás naleznete řadu parapetních kanálů hloubky 70mm, 65mm, 55mm s příslušenstvím. Pokud jste si oblíbili parapetní kanály s hloubkou 70mm, nemusíte se ničeho obávat. Nabízíme tento sortiment (například PK 110x70 D, PK 170x70 D) včetně krytů až do ukončení výroby (31.12.2022) a poté ještě doprodáme zásoby.

Nabízíme sortiment: parapetní kanály s kryty a také příčky a přístrojové nosiče do parapetních kanálů.


Zdroj: Kopos: Měníme za nové