Rádi poradíme: 477 577 933online chat

Výrobce Solarix

Prvotřídní metalická i optická strukturovaná kabeláž, ethernet a datové sítě. To je doménou značky Solarix, která zaujímá první místo na českém trhu.

U nás najdete sortiment Solarix v kategoriích
Základ pro elektroinstalaci ethernetové sítě tvoří sortiment datové kabely Solarix. Vybírat můžete z instalačních datových kabelů pro pevné uložení, propojovacích patch kabelů anebo optických kabelů. Nabízíme instalační datové kabely různých přenosových vlastností, od kategorie 5E až po 7A. Proti elektromagnetickému rušení kabely se stíněním FTP, STP, SSTP či nestíněné UTP. Do náročného prostředí varianty s UV odolným pláštěm, bezhalogenové, oheň retardující a nehořlavé kabely.

Datové zásuvky patří k elektroinstalaci datových sítí. Nabízíme kompletní ethernetové zásuvky Solarix s jednoduchou montáží. Dále konektory keystone RJ45 ke kompletaci designových datových zásuvek, především značky ABB.

Sortiment propojovací konektory k ethernetovým kabelům obsahuje konektory RJ45 a spojovací boxy. Pro snadné krimpování doporučujeme kvalitní krimpovací kleště. Opatření kabelu správnými konektory by měl provádět pouze odborník.

Rozvaděčové příslušenství, zejména patch panely Solarix k osazení do serverových rozvaděčů.


Články o produktech Solarix

Přečtěte si užitečné informace o nehořlavých kabelech SXKD s tabulkou třídy nehořlavých kabelů.


O značce Solarix

Díky zázemí v České republice, Slovensku a Polsku znamená Solarix prvotřídní strukturovanou kabeláž pro počítačové sítě v Evropě i po celém světě. Nabízí kompletní řešení pro budování pasivních částí počítačových sítí. Výrobcem značky Solarix je Intelek. Kabeláž a pasivní prvky značky Solarix se vyznačují vynikajícím výkonem, uživatelskou přívětivostí, jednoduchou instalací a hlavně spolehlivostí. Instalační datové kabely Solarix patří mezi nejprodávanější v České republice. Každý měsíc se vyrobí úctyhodných 4.000 km instalačních datových kabelů Solarix a v tomto segmentu má třetinový podíl na trhu.

Produkty značky Solarix se v ČR prodávají již od roku 1994. Za tu dobu si našli oblibu nejen mezi odborníky. O tom svědčí i 37% podíl na českém trhu za rok 2022. Následuje stručná historie toho, jak se objevovaly produkty značky Solarix, které dnes tak dobře známe.

  • 2000 - ethernetové kabely a komponenty s přenosovou kategorií Cat 5E,
  • 2002 - komponenty a kabely kategorie Cat 6,
  • 2004 - datové zásuvky, keystone a patch panely,
  • 2005 - kabely kategorie Cat 7,
  • 2007 - komponenty a kabely Cat 6A,
  • 2009 - samořezné keystone,
  • 2010 - nehořlavé kabely B2ca,
  • 2012 - rychlozařezávací keystone,
  • 2013 - optické kabely,
  • 2022 - 100m balení kabelů Solarix.

Ethernetové prvky a kabely mají jednoznačně své místo v domovní elektroinstalaci. Současný trend je jasný, slaboproudá a silnoproudá technika se stále sbližují. Toto spojení nám přináší řadu inovací, od standardu PoE (internet přenášený silovými vodiči), přes chytrou domácnost a WiFi multimediální rozvaděče až po bezdrátové vypínače a mnohé další.