Rádi poradíme: 731 411 730online chat

Nehořlavý datový kabel Solarix SXKD-5E-FTP-LSOHFR-B2ca

Solarix představil nehořlavý datový kabel SXKD-5E-FTP-LSOHFR-B2ca.

Výrobce značky Solarix představil minulý měsíc novinku - nehořlavý datový kabel Solarix typ SXKD-5E-FTP-LSOHFR-B2ca s třídou reakce na oheň B2ca s1 d1 a1. Kategorie tohoto kabelu je cat 5E, konstrukce F/UTP a plášť LSOHFR.

Jedná se o kvalitní stíněný čtyřpárový datový kabel Solarix kategorie 5E s třídou reakce na oheň B2ca s1 d1 a1. Tento produkt má hlavní využití jako datový kabel určený pro komunikaci v budovách a dalších inženýrských stavbách s cílem omezení vzniku a šíření požáru a kouře.

Datový kabel Solarix SXKD-5E-FTP-LSOHFR-B2ca také splňuje vyhlášku MV ČR č. 23/2008, respektive vyhlášku č. 268/2011 o technických podmínkách požární ochrany staveb a je vhodný pro způsoby použití odpovídající kabelu s touto třídou reakce na oheň, které jsou definovány v příloze č. 2 uvedených vyhlášek. V souladu s nařízením EU č. 305/2011 (tzv. CPR) byl také tento datový kabel otestován oznámeným subjektem v režimu posuzování a ověřování stálosti vlastností AVCP 1+ (certifikát je k dispozici ke stažení na stránkách Solarix).

 

Materiál a provedení

Nehořlavý datový kabel SXKD-5E-FTP-LSOHFR-B2ca je v základu vyroben stejně jako ostatní datové kabely Solarix, tedy v souladu s mezinárodními standarty ANSI/TIA 568, ISO/IEC 11801 a EN 50173 v tomto případě pro kategorii 5E a třídu vedení Class D. Liší se však dalšími vrstvami, které jsou nehořlavé a plášť je typu LSOHFR. Vodiče tohoto kabelu jsou vyrobeny z velmi kvalitního měděného drátu o velikosti AWG 24.

Na kabelu je označená metráž po 1 m a to v rozsahu od 0 do 500 m. Dodává se na pevné dřevěné cívce a barva pláště tohoto kabelu je oranžová RAL 2003. Veškeré kabely nabízíme v metráži - minimální odběr není omezen - můžete odebírat již od 1 metru.

 

Třídy nehořlavých kabelů

Třída Bezpečnost Popis Typický plášť
ACA 6/6 bodů Speciální nehořlavé výrobky, kabely s keramickou izolací. Nesplnitelné u telekomunikačních kabelů (ethernet, satelit).
B1CA 5/6 bodů Nejpřísnější nároky na nehořlavost kabelů Nesplnitelné u telekomunikačních kabelů (ethernet, satelit).
B2CA 4/6 bodů Kabely, které mohou přispívat k šíření požáru. -
CCA 3/6 bodů Kabely, které mohou přispívat k šíření požáru. -
DCA 2/6 bodů Kabely s požárními vlastnosti normálního dřeva. LSNH, LSZH
ECA 1/6 bodu Kabely, které zpomalují šíření plamene, ale není norma pro tvorbu tepla a kouře. PVC
FCA 0 bodů Kabely, kterým nebyly určeny žádné požární vlasnosti. Nejsou určené pro veřejné prostory! PE

 

Slaboproudá technika a příslušenství

Kromě nehořlavého instalačního kabelu Solarix SXKD-5E-FTP-LSOHFR-B2ca nabízíme na e-shopu iElektra také další datové kabely od oblíbené značky Solarix pro profesionální elektroinstalace a také různé příslušenství jako například konektory RJ45, keystone RJ45, patch panely a patch kabely, nebo různé datové spojky.

Pokud máte k uvedenému nehořlavému instalačnímu kabelu nebo slaboproudé technice jakékoliv dotazy, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme.