Rádi poradíme: 477 577 933online chat

Výrobce OEZ

OEZ je tradiční výrobce v oblasti jištění elektrických obvodů nízkého napětí. Disponuje jedním z nejmodernějších českých závodů. V našem sortimentu modulárních přístrojů nabízíme jističe, pojistky a další produkty značky OEZ.

U nás najdete sortiment OEZ v kategoriích
Základ našeho širokého sortimentu OEZ tvoří modulární přístroje řady OEZ Minia. Zahrnují vysoce spolehlivé jistící, spínací a ochranné prvky vyhovující domovní, komerční i průmyslové elektroinstalaci. Jističe OEZ poskytují výběr řady LTE do 63 A s vypínací schopností 6 kA a řadu LTN do 80 A s vypínací schopností 10 kA. Jejich výhodami jsou: vysoká bezpečnost, ukazatel stavu červená/zelená, dvojité svorky nahoře i dole a možnost plombování v zapnutém i vypnutém stavu.

Proudové chrániče OEZ typu A nebo AC řady LFE s vypínací schopností 6 kA a řady LFN s vypínací schopností 10 kA. Dále chráničojističe OEZ s jmenovitým proudem do 40 A řady OLE nebo řady OLI se signalizací stavu a vypínací schopností 10 kA. Samozřejmostí všech přístrojů OEZ Minia je možnost propojení jističe s chráničem, připojení pomocné spouště a bezproblémová montáž do rozvaděče na DIN lištu 35 mm.

Dalšími členy rodiny OEZ Minia jsou spínací prvky, instalační stykače a relé v řadách stykačů RSI pro ovládání spotřebičů do 63 A s ovládacím napětím 24 V AC nebo 230 V AC a vizuální indikací zapnutí. Dále řada instalačních relé RPI s bezhlučným spínáním spotřebiče do 16 A, světelnou indikací a ovládacím napětím 24 či 230 V AC i DC. Pro ovládání impulzem můžete vybrat impulzní relé MRI, známé též jako paměťové relé, která se používají hlavně ke spínání světelných obvodů.

Nabízíme také přepěťové ochrany SVBC s kombinovanou funkcí svodiče bleskových proudů a přepětí typ T1+T2. Dokáží svést bleskové proudy až 12,5 kA, s výměnnými moduly, se signalizací nebo v provedení s dálkovou signalizací.

Z ostatních přístrojů OEZ Minia můžete vybrat také hlavní vypínače MSO se spínáním do 125 A v soustavě 250 V AC.


Pojistkové systémy OEZ Varius představují pojistkové odpínače používané k bezpečnému odpínání vysokonapěťových okruhů, například solárních panelů ve fotovoltaických systémech. U nás naleznete tyto pojistkové odpínače OEZ Varius a k nim příslušné válcové pojistkové vložky.

 

Nenašli jste některé produkty OEZ? V případě zájmu o produkty OEZ nás kontaktujte.


Články o produktech OEZ

Přečtěte si o propojení jističů hřebenovými přípojnicemi, kde najdete rozlišení výrobců modulárních přístrojů používající kontakty tvaru PIN nebo FORK.


O značce OEZ

Česká společnost OEZ má 80ti letou tradici v oblasti jištění elektrických obvodů nízkého napětí, vývoje a výroby jističů, pojistek NN a dalších zařízení. V současnosti je OEZ jedním z nejmodernějších výrobních závodů v České republice.

Pro českou společnost OEZ jsou důležité moderní technologie a osobní přístupu. Společnost je držitelem titulu „Bezpečný podnik“ a 3x ocenění „Podnik podporující zdraví“. Spolupracuje s firmou Siemens a zavádí do praxe 4.generaci inovací Průmysl 4.0.

Mezi produktové řady OEZ patří modulární přístroje OEZ Minia. Minia je oblíbená řada produktů s instalací do občanské výstavby, administrativních budov a průmyslových instalacích. Minia jsou jistící, ochranné, spínací a monitorovací přístroje, určené pro montáž do elektrických rozváděčů na "U" DIN lišty šířky 35 mm podle ČSN EN 60715.