Rádi poradíme: 477 577 933online chat

Legrand Suno nejoblíbenější mezi mladými

Připadá vám design většiny vypínačů a zásuvek zastaralý a nezajímavý? Zkuste Legrand Suno! Ten umí sjednotit všechny prvky moderního domova a vnáší do interiéru styl minimalismu až futurismu. Pokud máte jasnou představu o dokonalosti, může být pro vás ideální. Klade důraz na ovládací prvky, konektivitu, matný povrch a moderní barvy i textury.

Design Suno

Designová řada Legrand Suno je moderně minimalistická jak tvary, tak barvami. Ve tvarech Suno najdete futuristickou kombinaci ploché klapky, racionální linky a výrazně zaoblené ovládací prvky. Na první pohled zaujme textura Broušená černá s abstraktním vzorem působící až nanotechnologicky. Dnes oblíbený matný povrch rámečků i přístrojů umí potěšit zrak i hmat. Tři barvy přístrojů Bílá, Hliník, Černá spolu s osmi barvami rámečků, od pískové po antracitovou, dokáží sjednotit každý interiér.

Lesklé barvy: Bílá, Písek, Šedá.

 

Matné barvy: Hliník, Antracit, Černá.

 

Textura: Broušený hliník, Broušená černá (abstraktní vzorek).

 

Funkce Suno

Široká nabídka funkcí přístrojů Legrand Suno postačuje pro multimediální domov i home office. Hlavní slovo dostaly konektivita a ovladače. Můžete tak vybavit interiér zásuvkami pro energii i data, vypínači, automatickým spínáním a dalšími ovladači.

Zásuvky Suno

Stálý zdroj energie a možnosti propojení pro všechny aktivity zajistí obsáhlý výběr zásuvek Suno. Jednonásobná zásuvka 230V nebo dvojzásuvka s natočenou dutinou. Lákavou novinkou je skrytá zásuvka 230V s USB-C nabíječkou v krytí IP40, která je ideální pro občasné používání třeba v ložnici. Samozřejmostí je bezpečnost. Mechanismy zásuvek obsahují dětskou ochranu (clonky). Mobilní zařízení, chytré telefony a tablety, nabijete rychle s nabíječkou USB A+C nebo USB C+C posyktující výkon až 15 W a ochranu proti přepětí. Zajímavostí je bezdrátová (indukční) nabíječka se stojánkem pro chytré telefony a nástěnnou montáží.

Rozvod dat zvládají zásuvky Legrand Suno také hravě. Navíc mají anténní zásuvky Suno stylový vzhled, za který se nemusí stydět ani na viditelném místě. Vybrat si můžete z verzí s až čtyřmi konektory TV-R-SAT-SAT, TV-R-SAT, konektor F nebo ethernetovou kombinací konektor F + RJ45 Cat.6. Datové zásuvky s dvojicí konektorů RJ45 Cat.5E až Cat.6A nabízí vyšší ochranu patch kabelů díky natočeným a hluboko zapuštěným konektorům. Výhodou je, že při zapojení datové zásuvky Suno nepotřebujete, díky beznástrojovým konektorům LCS3, krimpovací kleště RJ45. Multimediální centrum a konferenční místnost můžete vybavit zásuvkou HDMI, například k projektoru.

 

Vypínače Suno

V řadě Legrand Suno naleznete vypínače a tlačítka všech obvyklých řazení a provedení s podsvětlením bílou LED. Specialitou je kompaktní trojitý vypínač (řazení 1+1+1) nebo spínač č.1 pro zatížení 16 A. Nechybí ani ovladač rolet a žaluzií s funkcí STOP. A pro zvláštní ovládání má Suno tahový spínač do ložnice, toalet a koupelen nebo hotelový kartový spínač.

 

Stmívače, senzory, termostaty

Současné potřeby ovládání světel a rozšíření LED svítidel často počítají se stmíváním nebo automatickým rozsvěcením. Suno nabízí dvě verze univerzálních stmívačů: otočný nebo tlačítkový krátkocestný. Dále také tři verze pohybových čidel s PIR senzorem: pro 3 vodiče, 2 vodiče, pro 2 vodiče s krytím IP44. Zejména v zimních dnech využijete otočný termostat Suno s LED indikací stavu a nastavitelnou maximální i minimální teplotou. Je dostupný ve varintách pokojový termostat a podlahový termostat s podlahovým senzorem.

 

Transformace na venkovní IP44

Na přístroje Suno se můžete spolehnout i v instalaci do vlhkých prostor, k bazénu, výřivce a venkovní terase. Obvyklým řešením je zásuvku s víčkem se stupněm krytí IP44. Novinkou je možnost přeměnit takřka každý vypínač a zásuvku Suno na venkovní variantu s IP44 a ochranou proti UV záření. Tuto transformaci umožňuje univerzální rámeček s víčkem IP44 a těsnící membrány.

Kompletace a montáž

Kompletace produktů Legrand Suno sestává jen ze dvou částí: přístroj s krytem a rámeček. Mechanismy značky Legrand obsahují inovace pro snadnější připojení a instalaci. Například schéma na zadní straně přístroje, pohodlně velké páčky svorek, snížená montážní hloubka na zhruba 27 mm (vyjímkou jsou zásuvky s přepěťovou ochranou). Při finální kontrole oceníte testovací body a přesné vyrovnání více přístrojů vedle sebe. Rámečky 1 až 5násobné jsou univerzální - horizontální i vertikální. To vše vám ušetří čas při montáži. Pro kvalitní dodání v prvotřídním stavu je každý díl zabalen zvlášť a veškeré informace pro instalaci přibaleny uvnitř nebo na obalu.

Instalace ve 3 krocích: 1) Připojte vodiče do svorek. 2) Upevněte přístroj do instalační krabice pomocí šroubů nebo rozpěrek. 3) Nacvakněte rámeček a kryt mechanismu (kryt zásuvky přišroubujte).

 

Souhrn: Pro koho je Legrand Suno?

Pokud nehledáte pestré barvy, jste nadšenec do technologií, minimalismu či streamer a gamer, určitě vás Suno zaujme vzhledem a povrchovou úpravou. Tím se nejvíce liší od jiných designových řad na trhu. Další výhodou je rozšířená nabídka přístrojů obsahující stmívač otočný i tlačítkový, tři varianty pohybových senzorů, nabíječku USB C+C s výkonem 15 W, ovladač rolet, trojitý vypínač nebo univerzální venkovní rámeček IP44 s víčkem. Potěší i skrytá zásuvka 230V s USB-C nebo dvojzásuvka s natočenou dutinou. Nevýhodou může být absence digitálního termostatu, i když otočný termostat nabízí komfortní ovládání s nastavením minima a maxima. Pokud chcete digitální termostat, lze ho nalézt v řadě Legrand Smart Home pro chytrou domácnost.

Více vám o Legrand Suno řekne video.Vypínače a zásuvky Legrand Suno najdete u nás.

CHCI LEGRAND SUNO


Není Legrand Suno přesně to, co hledáte? Jako alternativy k této řadě doporučujeme vypínače a zásuvky nové řady Schneider Unica s moderní unikátností nebo ABB Neo se sportovním stylem a dobrodružstvím. Dále jsme psali o vlajkové lodi Legrand Valena Life s širokými možnostmi a jedinečně tvarovanou klapkou. Dalšími řadami vypínačů a zásuvek značky Legrand jsou ekonomické Legrand Niloé či Legrand Niloé Step s širším výběrem funkcí.