Rádi poradíme: 731 411 730online chat

Valena Life - vkusné řešení instalací

Nadčasově vkusná i odvážná Valena Life je připravena vyplnit jakýkoliv interiér a náročná očekávání. Tato oblíbená designová řada vypínačů, zásuvek a přístrojů je vlajkovou lodí značky Legrand. Na nové trendy odpovídá doplněním funkcí a barev. Nezklame vás v bytových instalacích, v kanceláři ani dalších komerčních prostorách.

Valena Life je řada vypínačů, zásuvek a přístrojů je známá designová řada, která nabízí racionální a ladnou jednoduchost, vkusnou nadčasovost. Nově i několik inovací, které vám představíme. S řadou možností a kvalitou výrobce Legrand je Valena Life dokonalé řešení kamkoliv. Můžete vybírat z více než 150 funkcí přístrojů od vypínačů a zásuvek až po termostaty a pohybová čidla. Snadno dosáhnete esteticky vkusného interiéru díky možnosti kombinace 4 barev krytů přístrojů a 15 barev rámečků.

 

Nejlepší inovace Valena Life

  • Bezpečné mechanismy Valena IN'MATIC
  • odklápěcí kryt IP44 pro všechny přístroje
  • výkonná nabíječka USB-C 30 W s podporou iPhone, iPad
  • přístroje a rámačky barvy černá a grafit
  • originální orientační LED podsvětlení vypínačů.

 

Design v detailech: ladné tvary a nadčasové barvy

Design Valena Life spojuje jednoduchost a originalitu značky Legrand v detailech. Na první pohled i dotyk zaujme moderní krytka konkávního tvaru, kterou nenajdete u žádné jiné řady vypínačů. Rámeček je příjemně zaoblený a dokonale navazuje na kryt přístroje. Dalším detailem je optické odsazení zadní části rámečku od stěny. Díky čemuž působí vypínač na stěně vzdušně. Tyto detaily umožňují řadě Valena Life vyniknout a bezproblémově se přizpůsobit jakémukoliv prostředí.

Velmi příjemné a univerzální jsou 4 barvy přístrojových krytů: bílá, béžová, hliník a novinka černá. Kryt doplníte rámečkem libovolné barvy. Vybírat můžete ze tří stylů a široké škály barev.

  • Nadčasově klasické barvy bílá, bílá s chromovou lištou, perleť, béžová, béžová se zlatou lištou poskytují jednoduchost a jemnost kdekoliv.
  • Výrazné a expresivní barvy černá, zelená, cihlově červená, azurová a grafit jsou výborné, pro odvážný a osobitý interiér, který zazáří.
  • Uvítejte moderní trendy s imitací industriálních i přírodních materiálů dřeva a kovu: měď, nerez, hliník, světlé dřevo, tmavé dřevo.

 

Mechanismy Valena IN'MATIC

Základem všech vypínačů a zásuvek Legrand Valena je inovativní mechanismus Valena IN'MATIC, který poskytuje bezpečnost, spolehlivost a odolnost. Tyto výhody, jež slibují bezproblémovou instalaci a dlouhou životnost, jistě ocení elektrikáři i uživatelé. Zásuvky 230V mají integrovanou dětskou ochranu - clonky. Elektrikáři poskytují mechanismy větší komfort a bezpečné krytí IP2x, tedy podobnou ochranu před dotykem živých částí jako mají například jističe.

Páčkové svorky mechanismu urychlují zapojení a jsou vhodné jak pro pevné dráty tak i laněné vodiče. V případě poruchy zase usnadní hledání příčiny dva testovací body na mechanismu. Jednoduchým a užitečným detailem je ochranná krytka, kterou lze nasadit na již instalovaný přístroj a ochránit ho proti zaprášení a ušpinění v průběhu stavebních prací a malování.

Celkem Legrand uvádí výběr z více než 150 funkcí přístrojů Valena Life.

 

Instalace ve 2 krocích

Instalace přístrojů Valena Life bude vždy rychlá, bezpečná a profesionální. Nejprve připojíte vodiče a upevníte přístroj k instalační krabici pomocí šroubků nebo rozpěrek. Montážní rámečky usnadnují vyrovnání jednoho nebo více přístrojů (v případě instalace do vícenásobného rámečku). A ve finále, po dokončení stavebních a malířských prací, nasadíte rámeček.

 

Výběr přístrojů a funkcí

Valena Life nabízí široký výběr přístrojů, jako jsou vypínače, zásuvky, pohybová čidla, stmívače, termostaty, spínače hotelových karet nebo ovladače rolet a mnohem víc. Nesmí chybět dvojzásuvka s natočenou zásuvkou o optimálních 30° a dětskou ochrannou v podobě clonek. Specialitou vypínačů je trojitý vypínač, který lze použít například na velké posluchárny, učebny, či lustry. Co se týče vypínačů s orientačním podsvícením je, pro Legrand charakteristická, modrá LED a originálně tvarovaný průzor krytu. Za zmínku stojí také stmívač ve dvou verzích: moderní tlačítkový i klasický otočný. Pro mulitmediální domácnost nebo kancelář potřebujete samozřejmě různé datové zásuvky, proto je najdete i ve Valena Life. Jak HDMI nebo RCA zásuvky, tak ethernetové, anténní a velmi rozšířené zásuvky s USB A nebo USB-C. Novinkou je rychlonabíjecí zásuvka s jedním konektorem USB-C, výkonem až 30 W a technologií Power Delivery 3.0, která podporuje nabíjení tabletů a zařízení značky Apple.

 

S produkty Valena Life získáte také podporu bezdrátových technologií pro chytrou domácnost nebo systém Valena MyHOME.

V našem sortimentu máme 400+ produktů Valena Life, tak se mrkněte.

CHCI VALENU LIFE

 

Není Legrand Valena Life přesně to, co hledáte? Jako alternativy k této řadě doporučujeme vypínače a zásuvky nové řady Schneider Unica s moderní unikátností nebo ABB Zoni do českého interiéru. Dále jsme psali o nejoblíbenější řadě mezi mladými Legrand Suno s minimalisticky zajímavým stylem a důrazem na konektivitu i povrchovou úpravu. Dalšími řadami vypínačů a zásuvek značky Legrand jsou ekonomické Legrand Niloé či Legrand Niloé Step s širším výběrem funkcí.