Rádi poradíme: 477 577 933online chat

Zásuvky v kuchyni - trendy 2024

Kuchyně jsou tradičně místem s velkým počtem zásuvek a malým prostorem. Jak to řeší současné trendy v designu kuchyně? A odpovídají elektrické zásuvky na tyto trendy vzhledem i funkcemi? Na to se podíváme a představíme novinky ze sortimentu zásuvek i vypínačů vhodných do moderní kuchyně.

Přirozeně, výběr ideálních vypínačů a zásuvek souvisí obecně s designovými trendy v interiérech. Barva, povrchová úprava i konektivita přístrojů jsou pro koncového zákazníka velmi důležité a výrobci to vědí. Proto experimentují a vyvíjí nové designové řady s maximální využitelností v různých stylech interiérů. Kuchyně jsou velmi důležitý prostor, kde se schází lidé a proto nezůstávají opomenuty.

 

Přístupnost a minimalismus v kuchyni

To jsou hlavní trendy současných kuchyní. Spíše rustikální až provence styl z minulých let dnes nahrazuje chytrý minimalismus. Ten zvyšuje univerzálnost a pohodlí v rezidenčním sektoru s cílem maximálně zjednodušit život s pomocí moderních technologií. Tento přístup nabízí řadu výhod: jednoduché tvary a chytře využitý prostor. Lepší přístupnost do všech šuplíků, poliček a úložných prostor uvítá každý kuchař/ka.

 

 

Objevte výhody matné černé

Na proměně kuchyní v posledních letech je dobře vidět, že jsou pryč časy, kdy dominoval lesklý bílý design. V iElektra.cz vidíme již několik let vyšší oblibu vypínačů a zásuvek antracitových až černých odstínů. Tento zájem začal boomem s antracitovou. Netrvalo dlouho a objevila se břidlice i textura betonu. Nyní přichází do módy matná černá a klasickou lesklou vystřídaly matné povrchové úpravy a barvy zemitých tónů. Výhody matné černé jsou v její eleganci a neutrální univerzálnosti. Navíc, na matné zdi vypadá matný vypínač vždy lépe.

Matná černá se snadno kombinuje se světlým dřevem, zelenými květinami nebo naopak se studenými kovy, jako hliník, chrom a další. To znamená, že matnou černou lze kombinovat s dalším současným designovým trendem: inspirací přírodou a přírodními materiály. Tento směr je projevem naší touhy po přírodě i uvědomování si důležitosti ekologické udržitelnosti a snižování uhlíkové stopy. Podívejme se, jak těmto současým trendům odpovídá nabídka zásuvek.

 

Novinky v designových řadách zásuvek


Minimalistické Legrand Suno

Čerstvou novinkou je řada Legrand Suno, která na první pohled působí velmi moderně. Design Legrand Suno vychází z minimalismu až futurismu a kombinuje přímé a zaoblené tvary tak aby sjednocoval každý interiér. Nabízí přístroje s moderními funkcemi, například skrytou zásuvku 230V s USB nabíječkou, vysoce kvalitní matnou povrchovou úpravu v barvách černé a antracitové. Suno obsahuje i dvojzásuvky nebo zásuvky s víčkem v krytí IP44 vhodné do kuchyně či koupelny. S plochou klapkou a lineárními tvary jsou Legrand Suno univerzální a skvěle se hodí do moderně minimalistické kuchyně. Podívejte se na kompletní přehled všech funkcí, barev a důvodů proč je Legrand Suno oblíbený mezi mladými.

 

 

Český design ABB Zoni

Jednoznačně největší událostí v sortimentu vypínačů a zásuvek za poslední rok je nová řada ABB Zoni od českých designérů pro české domácnosti. Tento moderní design ABB Zoni si získává stále větší oblibu. Do kuchyní i celého interiéru se Zoni hodí perfektně. Po designové stránce nabízí matnou černou, nejštíhlejší profil, jemné zaoblení a rámečky s černým či bílým podkladem v kontaktu se stěnou. Ve výběru zásuvek Zoni nechybí dvojzásuvka s clonkami a krytím IP40, také v provedení s přepěťovou ochranou. Dále běžné zásuvky a vypínače až do 5-násobných ráměčků pro vodorovnou i svislou montáž. V blízkosti zdroje vody v kuchyni oceníte zásuvky 230V s víčkem v krytí IP44 vhodné do 2.koupelnové zóny. Podívejte se na všechny barvy, funkce a inovace této přelomové řady ABB Zoni.

 

 

Skryté zásuvky a další inovace

Patrně nejužitečnější inovací posledních let pro úsporu místa v kuchyni jsou skryté, rohové a výsuvné zásuvky. Ty jsou dnes dostupné v různých provedeních a tvarech. Například výsuvný zásuvkový sloupek který může ukrývat několik zásuvek 230V nebo USB nabíječky pod kuchyňskou linkou. Po lehkém stisku víčka se sloupek vysune a poskytne tak konektivitu když je potřeba. Další provedení je skrytá zásuvka Legrand Suno, která má pružinou ovládaný kryt dutiny se schová kdykoliv ji nepotřebujete. Což je nejen elegantní řešení ale také užitečná ochrana proti prachu a mastnotě. Jde o kompromis mezi nekrytou zásuvkou a zásuvkou s víčkem. Chytře využitá rohová místa  na kuchyňské lince i pracovním stole umožňují rohové zásuvky.

 

 

Vedle těchto novinek doporučujeme také další dobře známé designové řady vypínačů a zásuvek v matné černé. Univerzální nová Schneider Unica v antracitové okouzlí širokými rámečky a variabilitou. Dále příjemně zaoblená Schneider Sedna v antracitové, nadčasově přímá ABB Future linear v mechové černé nebo Legrand Niloé step pro firmu i rodinu v matné černé. Objevte vypínače a zásuvky dle vašich představ.


CHCI ČERNÉ ZÁSUVKY