Rádi poradíme: 477 577 933online chat

Výrobek roku Protipožární krabice KOPOS získala Zlatý plamen

První cenu Zlatý plamen za nehořlavé vlastnosti získala protipožární přístrojová krabice KPZ-1_PO. Pojďme se na ní podívat.

Profesní komora požární ochrany vyhlašuje každoročně ceny "Zlatý plamen" v několika kategoriích. Letošní rok byl se zpožděním vyhlášen "Výrobek roku 2019". Stala se jím Protipožární přístrojová krabice KPZ-1_PO od výrobce KOPOS. Jste také nažhaveni na tuto unikátní krabici? Čím získala prestižní ocenění "Zlatý plamen"?

 

Mezinárodní výrobce elektroinstalačního materiálu KOPOS získal první Zlatý plamen

Profesní komora požární ochrany (PKPO) sdružuje fyzické a právnické osoby, které působí v oblasti požární ochrany po celém území České republiky. Byla založena roku 2000 s cílem podporovat zdravé konkurenční prostředí na komerčním trhu a přispívat k trvalému růstu kvality požární ochrany a požární bezpečnosti. Snaží se o zvyšování odbornosti osob, které v oblasti požární ochrany a požární bezpečnosti podnikají, a také k lepší informovanosti laické veřejnosti. Důraz kladou zejména na účinnou protipožární prevenci.

 

Co je Zlatý plamen?

V souladu s tímto, prezidium PKPO tradičně vyhlašuje prestižní soutěž Profesní komory požární ochrany „Zlatý plamen“. „Zlatý plamen“ je soutěž o nejlepší výrobek roku a akci roku v oblasti požární ochrany jež vybírá komise odborníků. Za rok 2019 vyhrála v kategorii výrobek roku Protipožární přístrojová elektroinstalační krabice KPZ-1_PO.

Ocenění „Zlatý plamen“ v kategorii Výrobek roku 2019 získala Protipožární přístrojová krabice.

 
 

 

Klíčové vlastnosti KPZ-1_PO

  • Protipožární. Protipožární krabice zajistí celistvost a izolaci v případě požáru.
  • 120 minut. Protipožární krabice KPZ-1_PO zabraňuje šíření požáru po dobu až 120 minut.
  • Vzduchotěsná. Vzduchotěsný prostup krabice i při instalaci trubky nebo kabelu.
  • 30 sekund. Samozhášivost do 30s díky unikátní zpěňující vrstvě.
  • Zpění. V případě požáru zpěňující materiál vně i uvnitř krabice nabobtná a utěsní instalační otvory.
  • Materiál. Krabice je bezhalogenová a bezolovnatá, vyrobena z PP a zpěňující vrstvy.
  • Použití. Instalace do požárně dělících příček. Krabice nepropustí plamen. Pro zvýšenou ochranu osob.
  • IP 30. Krabice má stupeň krytí IP30, instalace do sádrokartonu a dutých stěn.
  • Objem. Do krabice lze instalovat dokonce i dvojzásuvku.
  • 850 °C. Zkouška žhavou smyčkou při teplotě 850°C. Třída reakce na oheň podkladového materiálu A1-F.

Mimochodem, ocenění „Zlatý plamen“ v kategorii Akce roku 2019 získala společnost VIPAX a.s. za rekonstrukci historické budovy Národního muzea v Praze. Rekonstrukce nejen historických budov je velmi riziková z hlediska požárů. Proto je prvořadá bezpečnost práce, prevence a protipožární elektroinstalace.

 

Protipožání a nehořlavý sortiment

V našem sortimentu naleznete kvalitní protipožární elektroinstalační materiál např. nehořlavé kabely: internetový datový kabel Instalační kabel Solarix CAT5E FTP LSOHFR (SXKD-5E-FTP-LSOHFR-B2ca), instalační nehořlavý CYKY kabel Nehořlavý kabel 1-CXKH-R-J B2CAS1D0 3x1,5. Dále také samozhášivá Podložka přístrojová PP 80/45_LB, bezhalogenová samozhášivá Krabice odbočná s víčkem KUL 68-45/LD2_NA, samozhášivý Elektroinstalační kanál 80x40 (EKD 80X40_HD). Vyhledávejte samozhášivé výrobky z bezhalogenového materiálu.

 

O výrobci KOPOS

Společnost KOPOS Kolín a.s. je mezinárodně úspěšný český výrobce a dodavatel elektroinstalačního materiálu již řadu desetiletí. Můžete ho znát díky oblíbeným výrobkům elektroinstalační krabice, lišty a trubky zejména soustava chrániček KOPOFLEX® a KOPODUR®, dělené chráničky KOPOHALF® ale také parapetní kanály a kabelové nosné systémy. Kopos založila mnoho dceřiných firem, a to v 11 zemích Evropy. Používá moderní technologie a věří v tradice - vysoká kvalita výroby se odráží na jejich výrobcích. Proto není divu, že jeden z produktů společnosti Kopos získal prestižní ocenění.


Zdroj: Kopos: Získali jsme ocenění Zlatý plamen