Rádi poradíme: 477 577 933online chat

Do kterých interiérů se hodí béžové vypínače?

Vyznáte se v barvách Mocca, Macchiato, Taupe, Greige nebo Slonová kost? Že, ne? Nevadí, poradíme vám s jejich rozlišením. Představíme vypínače a zásuvky v paletě béžových odstínů, od nejsvětlejší krémové po nejtmavší čokoládovou. Přidáme i šedohnědou, která je trendem v interiéru.

Vybíráme béžové vypínače a zásuvky

Protože moderní designové řady vypínačů a zásuvek jdou s dobou a používají trendy názvy barev, je užitečné seznámit se s těmito barvami a udělat si pořádek v džungli odstínů. Snad vás inspirujeme a možná i přesvědčíme, že není béžová jako béžová.

 

Krémová, slonová kost i mocca

Trendy béžových vypínačů a zásuvek předních výrobců ABB, Schneider Electric a Legrand směřují k jemným a světlým odstínům krémová, slonová kost nebo mocca (ačkoliv mocca se obecně označuje spíše čokoládový odstín). Proč je moderní béžová tak častá? Lze ji totiž snadno kombinovat s barvami přírodních teplých materiálů, jako je ratanový nábytek, dekorativní vázy s obilím a tělové barvy. Jedním z designových trendů je kombinace světle béžové a tmavě šedé, která vypadá opravdu příjemně.

Líbí se vám tato jemná béžová a krémová? Můžete vybírat z designů Legrand Valena Life, ABB Tango, Schneider nová Unica a dalších.

CHCI KRÉMOVÉ BARVYTaupe, Greige, Macchiato

Barvy, které poskytují největší univerzálnost jsou Taupe, Greige a Macchiato. Jde o méně syté odstíny mezi béžovou a šedou, někdy nazívané šedohnědá, připomínající dřevo a zemité tóny. Snadno se kombinují s věškerým nábytkem s texturou dřeva a bílou zdí. S těmito neutrálními odstíny v interiéru většinou neuděláte chybu. Můžeme doporučit!

Nechcete příliš experimentovat a líbí se vám neutrální odstíny šedohnědé? Zkuste novou barvu Greige v designu ABB Zoni, odstín speciálně navržený pro české interiéry. Název Greige vznikl spojením slov "grey" a "beige".  Podobné odstíny nabízí i Schneider nová Unica nebo ABB Levit.

CHCI BARVY TAUPE, MACCHIATO, GREIGEHnědá a Chocolate

Kdo se nezalekne tmavých odstínů, odhalí krásu i hloubku hnědé a čokoládové. Delikátní odstíny, které lze kombinovat s tmavým dřevěným nábytkem, koženou sedací soupravou a dalšími interiérovými doplňky.

Máte rádi kávu, čokoládu či doplňky z kůže? Potěší vás designy Schneider nová Unica, ABB Tango nebo ABB Busch-axcent s texturou hnědého papíru.

CHCI BARVY HNĚDÁ, CHOCOLATEKlasická béžová

Tento sytý odstín klasické béžové, či pískové, pochází z 90.let a někteří z nás si ho vybaví ve vzpomínkách z dětství.

Klasickou béžovou dnes najdete například v designech ABB Classic, ABB Tango, ABB Swing.

CHCI KLASICKOU BÉŽOVOU