Rádi poradíme: 477 577 933online chat

Domovní rozvaděče ABB Mistral41

Náš sortiment jsme rozšířili o nejnovější řadu Mistral41 se stupněm krytí IP41 od ABB. Rozvaděče jsou dostupné v řadě F pro zapuštěnou montáž a v řadě W pro montáž nástěnnou. Obě řady rozvaděčů jsou dostupné s průhlednými či plnými dvířky v provedení 4 až 72 modulů.

Efektivita bezpečnost, jednoduchost, integrace do portfolia ostatních výrobků skupin ABB, to je nová typová řada rozvaděče Mistral41. Navazuje na dlouholeté zkušenosti společnosti ABB v oblasti distribuce elektrické energie a na širokou výrobkovou základnu přístrojů pro ochranu, řízení, monitorování, měření a úsporu energie. Tyto inovativní rozvaděče doplňují rozsáhlý sortiment výrobků pro průmyslový, komerční a obytný sektor.

Rozvaděče Mistral vznikly jako výsledek trvalého výzkumu a stálé pozornosti věnované uspokojení všech potřeb jak elektroinstalatérů, tak i koncových uživatelů.

Tyto rozvaděče se stupněm krytí IP41 jsou určeny především do obytných a komerčních prostor. Řada sestává z rozvodnic pro zapuštěnou montáž Mistral41F a rozvodnic pro montáž na povrch Mistral41W s obsahem od 4 do 72 modulů, což je jedna z nejrozsáhlejších nabídek na trhu. Obě provedení jsou dostupná jak s průhlednými dvířky v elegantní modré benzínové barvě, tak i s plnými dvířky v barvě bílé. Hloubka skříňky pro zapuštěné provedení je vyváženým kompromisem mezi dostatečným montážním prostorem uvnitř skříňky a možností montáže do relativně tenkých stěn.

Rozvodnice Mistral41 jsou vyráběny z plně recyklovatelného termoplastu bez obsahu halogenů. Byly navrženy s ohledem na zjednodušení a urychlení práce elektroinstalatérů, kterým dovolují realizovat funkční, přehledný a elegantní rozvaděč.

 

Inovace ABB

Inovovat dnes neznamená jen hledat funkční a technologicky inovativní řešení. Být inovativní pro ABB znamená brát do úvahy dlouhodobu perspektivu použitím ekologicky kompatibilních materiálů, které respektují životní prostředí až do konce životního cyklu výrobku. Právě proto jsou pro rozvaděče mistral použity 100% recyklovatelné bezhalogenové termoplasty. Environmentální kompatibilita je zajištěna použitím metody hodnocení životního cyklu LCA (Life Cycle Assessment), objektivním nástrojem na analýzu energetického a environmentálního vlivu, která analyzuje použitou energii, materiály a emise uvolněné při výrobě.

 

Rozvaděče pro zapuštěnou montáž Mistral41F


Výhody a možnosti instalace

  • Otvírání dvířek o 180° umožnuje pohodlný přístup do rozvaděče.
  • Dvířka buď v elegantní modré "benzínové" barvě, nebo v barvě bílé.
  • Hloubka skříňky je vyváženým kompromisem mezi dostatečným montážním prostorem a možností montáže do relativně tenkých stěn.
  • Dokonalá symterie umožňuje jednoduchou změnu směru otvíraní dvířek z levého na pravé a naopak.

DIN-lišta

Přístrojovou DIN-lištu je možné umístit do dvou různých úrovní. Díky tomu lze do rozvodnic instalovat i přístroje s větší instalační hloubkou.

Příruba

Vyjímatelná příruba s předlisovaným vylamovacím reliéfem dovoluje dokonale kopírovat tvar přivedených kabelů do základní skříňky.

Drážky

Šikmo vedené drážky pro uchycení předního víka s dvířky umožňují dorovnat případné odchylky zabudované základní šříňky od vertikály.

Krytky

Estetické krytky zakrývající montážní šrouby předního víka jsou navrženy tak, že nehrozí jejich ztáta při montáži.

Svorkovnice N a PE

Od velikosti rozvaděče pro 8 modulů (včetně) jsou součástí dodávky barevně rozlišené šroubové svorkovnice N a PE, které usnadňují zapojení rozvaděče.

Kartonové kryty

Součástí dodávky jsou kartónové kryty základní skříňky, které chrání vnitřek skříňky před znečištěním maltou.

Spojky

Spojky pro montáž rozvodnic vedle sebe z volitelného příslušenství mají dvojí funkci. Spojení dvou skříní ve správné vzdálenosti a propojení mezi nimi.

Spojovací sada

Vertikální spojovací sada z volitelného příslušenství má rovněž dvojí funkci. Buď se dá použít s jednou rozvodnicí pro uchycení instalačních trubek, nebo pro spojení dvou skříní nad sebe.

 

Rozvaděče pro nástěnnou montáž Mistral41W

 

Výhody a možnosti instalace

  • Otvírání dvířek o 180° umožnuje pohodlný přístup do rozvaděče.
  • Dvířka buď v elegantní modré "benzínové" barvě, nebo v barvě bílé.
  • Skryté a izolované hlavy šroubů pro estetické a bezpečné uchycení základny na povrch.
  • Dokonalá symterie umožňuje jednoduchou změnu směru otvíraní dvířek z levého na pravé a naopak.

Reliéfy

Z vnitřní strany krytu skříňky jsou jak na horní, tak i spodní straně předlisované reliéfy pro přivedení vodičů instalačními lištami.

Modulové krytky

Vylomení dvou 1/2 modulových krytek na každé straně řady je výhodné a estetické řešení při nenadále potřebě dalšího modulu v rozvodnici.

Uchycovací očka

Uchycovací očka umožňují uchycení vodičových svazků k základně rozvodnice stahovacími pásky.

Šroubové svorkovnice N a PE

Od velikosti rozvaděče pro 8 modulů včetně jsou součástí dodávky barevně rozlišené šroubové svorkovnice N a PE. které usnadňují zapojení rozvaděče.

Dostatečný prostor

Mezi přístroji a svorkovnicemi je více než dostatečný prostor pro vedení a zapojení vodičů.

Umístění svorkovnic N a PE

Svorkovnice N a PE můžou být umístěny jak v horní tak i spodní části skříně. Standardně dodané konfigurace svorek lze doplňovat z volitelného příslušenství.

Zámek

Dvířka mohou být pro zamezení neautorizovaného přístupu do rozvodnice doplněny zámkem z volitelného příslušenství.

Přístrojové lišty

Víceřadé rozvodnice jsou dodávány se standardní vzdáleností přístrojových lišt 125 mm, pod lištami je dostatečný prostor pro vedení vodičů.

Izolace

Rozvodnice a skříně byly navrženy tak, aby vyhověly požadavku třídy izolace II. Hlavy šroubů pro montáž základny na povrch jsou skryté a izolované.


 

Rozvaděče Mistral41 na iElektra

Vyberte si kvalitní rozvodnice ABB Mistral41F a Mistral41W ve všech velikostech a provedení dvířek.

CHCI ABB MISTRAL41