Rádi poradíme: 477 577 933online chat

Přichází Nová UNICA od Schneider Electric

„Krásná, jednoduchá a připravená na budoucí technologie“. Taková má být rodina nově navržených vypínačů a zásuvek Schneider Electric. Jaká bude nová Unica a v čem se liší od stávající Schneider Unica? Představíme tuto dlouho očekávanou novinku vypínačů, zásuvek a instalačních přístrojů od výrobce Schneider Electric. (článek aktualizován)

Bytové rekonstrukce jsou ideální čas pro oživení interiéru moderními vypínači a bezpečnějšími zásuvkami. Proč tedy nesáhnout po novince v podobě Nové UNICA, která oživí a sjednotí váš styl.

 

Obsah

 1. Co je Schneider Electric Unica?
 2. Nová Unica - Co můžeme čekat?
 3. Designové řady nové Unica
 4. Funkce nové Unica pro moderní životní styl
 5. Kompatibilita se starou Unica?
 6. Rekapitulace nové Unica: Co vás nejvíce zajímá

 

Co je Schneider Electric Unica?

Schneider Unica je nejširší a světově nejúspěšnější rodina instalačních přístrojů od výrobce Schneider Electric - evropské společnosti sídlící ve Francii. Unica obsahuje vypínače, zásuvky síťové i multimediální, stmívače, termostaty, detektory pohybu, USB nabíječky a další instalační přístroje zejména pro interiérové domovní elektroinstalace. Čítá na 7 designových řad, 150+ funkcí a 900+ produktů.

Unica se od počátku nikdy nebála experimentovat s novými a luxusními materiály a nechávala vždy volnost barevným kombinacím. Příkladem mohou být přírodní materiály použité v Unica Class nebo 20 barev dekorativních rámečků v Unica Colors. To byla stará Unica, která končí v roce 2023. Čím, od roku 2022, překvapuje očekávaný nástupce - vypínače a zásuvky Nová UNICA? Podívejte se.

 

Čím Unica vyniká nad konkurencí?

 • Hravost v barvách, tvarech i materiálech.
 • Výběr přístrojů šířky 1 modul nebo 2 moduly.
 • Jednoduchá instalace a možnost kombinovat rámečky.
 • Všestrannost: přístroje pro domácnost, kanceláře, hotely,..

Schneider Electric nepřestává inovovat své produktové řady. Unica je jedinečná v eleganci, designu a modulárním přístupu. Stejně tak klade důraz na všestrannost, variabilitu a co nejjednodušší instalaci svých přístrojů. Rodina produktů Schneider Unica je v mnoha zemích oblíbená od svého vzniku v roce 2001. Nyní přišel čas na zásadní modernizaci produktů Unica.

 

Nová Unica - Co můžeme čekat?

„Nově navržená řada Unica představuje kompletní portfolio pro rezidenční i komerční aplikace, které vám pomůže splnit všechny nároky zákazníků.“

Nová Unica není jen „facelift“ původní řady Unica. Schneider Electric kompletně inovoval rodinu přístrojů Unica - vznikla nová Unica. Nové jsou mechanizmy, design, kryty, rámečky a modulární systém, funkce a podporované technologie. Díky tomu slibuje nová Unica komfort v obytných i pracovních prostorách, který podpoří kvalitu vašeho života.

 

Designové řady nové Unica

Stávající Unica má 7 designových řad: Unica Class, Unica Top, Unica Plus, Unica Quadro, Unica Colors, Unica Basic, Unica Allegro. (Unica Allegro se již přestává vyrábět). Nová Unica má 5 zbrusu nových designových řad: Unica Studio, Unica Studio Color, Unica Studio Outline, Unica Studio Metal, Unica Pro. Původně byl uveden i design Unica Pure, ten byl ale v roce 2023 stažen z prodeje.

Na první pohled je vidět změna tvaru nové Unica: rámečky dostaly více prostoru a zaoblený tvar. Klapky vypínačů se naopak zmenšily a nechaly lépe vyniknout čtvercový tvar. Celkovým dojmem působí nová Unica velmi přirozeně a příjemně. Pod tímto jednoduchým vzhledem se skrývá použití moderních technologií a kvalitních materiálů ve více vrstvách a precizním lakováním.

 

Unica Studio

Unica Studio vzhledem nahradí starší Unicu Basic. Jednoduchá elegance pro každý den. Rámečky, které se snadno přizpůsobí každému interiéru. 4 barvy (bílá, béžová, aluminium, antracit).

 

Unica Studio Color

Unica Studio Color se škálou odstínů může nahradit starší Unicu Quadro. Nové barevné kombinace, od světlé jemné až po výrazně živé dotvoří design interiéru. 9 nových barev (bílá, béžová, taupe, světle šedá, světle zelená, červená, švestková, tmavě šedá, čokoládová). To přímo svádí k hravosti a kombinování. Ale pozor, nepřežeňte to..

 

Unica Studio Outline

Unica Studio Outline vyniká barevnou linkou obrysu. Neutrální bílá vkusně dozdobena jednou z 10 barev (bílá, žlutá, červená, švestková, světle šedá, šedá, aluminium, béžová, čokoládová, antracit). Řada Unica Studio Outline nahradí vzhledem starší Unicu Colors.

 

Unica Studio Metal

Unica Studio Metal s kovově lesklými tóny nahradí starší Unicu Top. Navržena do současných interiérů s moderním vzhledem a například s industriálně kovovými doplňky. Nabízí ultramoderní povrchové úpravy a dvě vrstvy. 5 barev (bronz, bílý hliník, tmavý hliník, měď, zlato).

 

Unica Pro

Unica Pro jsou přístroje s antibakteriálním povrchem vyhoví standardu přísnější hygieny. Povrch využívá technologii stříbrných iontů, která funguje jako dlouhodobá bariéra proti bakteriím a jejich šíření. Hladký vnitřní rámeček vypínače Unica Pro má jemně průsvitný okraj - jako by chtěl vizuálně vyskočit ze zdi. Byl navržen v souvislosti s pandemií Covid-19 pro zvýšenou ochranu. Díky tomu ho oceníte ve veřejných, společenských prostorách nebo zdravotních střediscích.

 

Funkce nové Unica pro moderní životní styl

Nová Unica překonává ve výběru funkcí starou Unicu. Vedle vypínačů a zásuvek 250V budou také stmívače, termostaty, USB nabíječky, HDMI zásuvky, satelitní a datové zásuvky. Lákavě vypadá i Unica WiFi repeater (opakovač) pro zvětšení dosahu signálu WiFi.

Další novinkou jsou přístroje se zvýšeným stupněm krytí IP44. Vůbec nejlepší je kryt IP55 z řady Schneider Mureva. Ten totiž jednoduše instalujete k vypínači nebo zásuvce z nové Unica a získáte vodotěsný přístroj v požadovaném designu.

 

Kompletace

Postup kompletace nové Unica se výrazně neliší od staré Unicy: mechanizmus → montážní rámeček → kryt přístroje (klapka vypínače) → dekorativní rámeček (Unica Studio Outline) → krycí rámeček.

Výhodou nové Unica je jednoduché skládání díky univerzálním rozměrům designových řad. Máte možnost zkombinovat libovolný přístroj s rámečkem z jakékoliv designové řady nové Unica. To přinese nový stupeň variability.

 

Rychlá instalace

Nová Unica zrychlí práci využitím důmyslných funkcí a chytrého designu.

Ukázka mechanizmů nové Unica. Na výběr budou, stejně jako ve staré Unica, 1 modulové mechanizmy (tlačítka, spínače, zásuvky) a 2 modulové mechanizmy. Novinkou jsou větší a barevně odlišení páčky svorek, přehledný popis připojení.

 

Kompatibilita se starou Unica?

Všechny krycí rámečky Nové i původní řady Unica jsou 100% kompatibilní s mechanizmy, montážními rámečky i klapkami staré i nové řady.

Všechny mechanizmy nové Unica mají rozměry pouhých 40 x 40 mm. Instalační hloubka se také snížila a tím umožňuje pohodlnější manipulaci s kabeláží. Díky adaptéru snadno vsunete přístroj nové Unica do starého montážního rámečku. Adaptér je rámeček, který tloušťkou přibližně 2mm vyplňuje mezeru ve starém montážním rámečku.

Pozor! Mechanizmus staré Unica nelze umístit do nového montážního rámečku (nové Unica).

 

Zodpovědný přístup Schneider Electric

Společnost Schneider Electric má dlouhodobé závazky a plány v oblasti ochrany životního prostředí, klimatu a biologické rozmanitosti. Například díky minimalizaci uhlíkové stopy. Produkty Schneider Electric řady Unica nesoucí ekologickou značku Green Premium převyšují standardy udržitelnosti elektroinstalačních přístrojů.

 

Rekapitulace nové Unica: Co vás nejvíce zajímá

 • Nový vzhled: nová Unica má 6 designových řad aby vyhověla každému projektu, elegantní tvary, více barev, kvalitní materiály. Rámečky přiléhají těsně ke stěně i na nerovný povrch. Perfektní vyrovnání více přístrojů vedle sebe / nad sebou.
 • Široký výběr funkcí: od základních po síťové, chytré a bezdrátové funkce.
 • Jednoduší a rychlejší montáž: všechny mechanizmy jsou kompaktnější. Proto zbyde více místa pro kabeláž. Pohodlné a barevně odlišené páčkové svorky umožní rychlejší připojení i uvolnění vodiče. Popis svorek a jasné zapojení na zadní straně přístrojů.
 • Zpětná kompatibilita: Snadná rekonstrukce a modernizace díky plné kompatibilitě nové Unica s předchozími verzemi elektroinstalačních zařízení Unica. Protože nová Unica má menší rozměry, stačí použít adaptér (rámeček U0.582).

K tématu Nová UNICA se brzy znovu vrátíme...

Všechny zmíněné designy Schneider Unica najdete u nás.

CHCI si vybrat UNICU